ManşetSiyaset

MHP Sarıyer Eski İlçe Başkanı Ömer Ökten Rize’den aday!

omer-okten-mhp-rize1 (1)

MHP’nin Sarıyer Eski İlçe Başkanı Ömer Ökten, partisinden Rize Milletvekili adayı oldu. MHP’nin Rize’den ikinci sıradan aday gösterdiği Ökten, memleketinde gece gündüz demeden seçim çalışmalarına devam ediyor. Son olarak Güneysu ilçesi ve Pazar ilçesine bağlı Aranas, Citat, Hackun, Nohlapsu Sulet ve Hunar gibi köyleri de ziyaret eden Ökten, karşılaştığı hemşerilerinden seçimlerde partisine oy istedi.

omer-okten-mhp-rize1 (2)

Ömer Ökten kimdir ?

Ömer ​Ökten, 1959 yılında Rize Pazar’da dünyaya geldi, tahsilinin bir bölümünü Samsun’da tamamladı ve 1970’li yıllarda Ülkü Ocakları’na katıldı. Teşkilatın birçok kademesinde görev yapan Ökten 78-83 yılları arasında öğrenci olayları sebebiyle taş medreselerde bir süre kaldı,1980’li yıllarda Rize ve Doğu Karadeniz Teşkilatlanmasında Rahmetli Başbuğ’un görevlendirmesi ile çalışmalara katıldı. 1986 yılından beri otomotiv yan sanayi ve inşaat gurubunda faaliyet gösteren şirketinin İstanbul’daki merkezinde üst düzey yönetici
olarak görev yapıyor. Ökten MÇP-MHP Sarıyer İlçe Başkanlığı,  İstanbul İl Başkan Yardımcılığı, İl Muhasipliği, Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu, Azerbaycan’da mesleki ve siyasi faaliyetler ile sosyal alanda etkin çalışmalar yaptı. İş adamı -müteahhit Ömer Ökten yüksekokul mezunu olup evli ve iki çocuk babasıdır.

omer-okten-mhp-rize1 (4)

omer-okten-mhp-rize1 (3)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir