ManşetSpor

… Ve Ayhan Akman imzayı attı!

ayhan1

***

Sarıyer, teknik direktörlük koltuğuna Galatasaray’ın eski futbolcularından Ayhan Akman’ı getirdi. TSYD’nin merkezinde gerçekleştirilen imza töreniyle Akman, kendisini 1 yıllığına Sarıyer’e bağlayan sözleşmeye imza attı.

***

Türkiye Spor Yazarları Derneği’nde (TSYD) yapılan imza törenine Ayhan Akman’ın yanı sıra Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Kulübü Başkanı Saffet Akkoyun ve Sarıyer Kulübü Asbaşkanı Ferhat Göçer de katıldı.

‘Hedefimiz şampiyonluk’

İmza töreninde konuşan Sarıyer’in yeni teknik direktörü Ayhan Akman, hedeflerinin şampiyonluk olduğunu söyledi. Akman, kulüp yetkililerinin kendisine çok ilgi gösterdiğini belirterek, ‘Yönetim ile yaptığım görüşmelerde aç bir topluluk gördüm. Güzel bir birliktelik olur. Başarıyı kovalayacağız. Hedefimiz şampiyonluk. Sarıyer’de güzel işler yapmak istiyoruz. Ben her zaman hedefleri olan bir insanım. Tabii ki hedefimiz şampiyonluktur. Şampiyon olamazsak da burada başka bir iz bırakmak isterim’ dedi. Açıklamaların ardından Ayhan Akman, kendisini 1 yıllığına Sarıyer’e bağlayan resmi sözleşmeye imza attı.

Şükrü Genç; “Sosyal sorumluluk projesi”

Yeni Teknik Direktör Ayhan Akman’a görevinde başarılar dileyen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, spora sosyal sorumluluk projesi olarak baktığının altını çizen konuşmasında; “Başından beri bu işe sosyal sorumluluk projesi olarak bakıyorum. Sarıyer Spor Kulübü’nün spor tarihinin ötesinde Sarıyer’de de önemi büyüktür. Sarıyer’de gençlik potansiyeli çok yüksek ve en iyi şekilde değerlendirerek sporda gençlerimizin önünü açmalıyız. Sarıyer Spor Kulübü’nün 75. yılının yeniden doğuş olmasını hedefledik. Ayhan Akman’ı futbolculuk döneminden çok iyi tanıyoruz. Her şey şampiyonluk için vardır fakat biz bunun yanında kalıcılığı da devam ettirip sporda sürdürebilirliği sağlarsak çok güzel olacak. As Başkan ve Sanatçı Ferhat Göçer’le birlikte çalışıyoruz ve emekleri çok büyük. Emeği geçen herkese teşekkür ederim’’ dedi.

Koçoğlu; ” Akman hocamızla başarıyı yakalayacağız”

İmza töreninin ardından Sarıyer Gazetesi’ne konuşan Sarıyer Spor Kulubü Basın Sözcüsü Bayram Ali Koçoğlu ise; “Belediye başkanımız, kulüp başkanımız ve yönetim kurulumuzla birlikte Sarıyer’i UEFA kriterlerine uygun bir kulüp haline getirdik. Geçen yıl yarıda bıraktığımız işimizi tamamlayacağız. Kulübümüz için en üst seviyede sportif başarıyı hedefliyoruz. Ayhan Akman hocamızla beraber bu sportif başarıyı yakalayacağımızı umuyorum” dedi.

ayhan1 ayhan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir