Manşet AltıSpor

Yaz spor okullarından görkemli açılış

sporokulu

Sarıyer’de spor kültürünü yaygınlaştırmak, spor bilincini geliştirmek ve çocukları spora yönlendirmek amacıyla düzenlenen Yaz Spor Okulları’nın açılışı görkemli bir törenle yapıldı. Ünlü Oyuncu Hakan Bilgin’in sunumuyla gerçekleştirilen programda animasyon gösterileri de açılışa damgasını vurdu.

Sarıyer Belediyesi tarafından her yıl binlerce Sarıyerli öğrencinin yaz tatillerini değerlendirmesi amacıyla futbol, kız futbol, basketbol, voleybol, yüzme, atletizm, judo, karate ve taekwondo dallarında uzman hocaların eğitim verdiği yaz spor okulları bu yıl da yoğun katılıma sahne oldu.

 

Yaz spor okullarına yoğun ilgi göstererek kayıtlarını yaptıran öğrencilerin heyecanlarına ortak olan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, bando eşliğinde başlayan kortej yürüyüşünde minik sporcuları selamladı.

‘’Sadece Yaz Döneminde Değil, 12 Ay Boyunca Eğitim Vermek İstiyoruz’’

Her yıl daha büyük katılımın sağlandığı Yaz Spor Okulları’nın açılış töreninde konuşma yapan Başkan Genç; sadece yaz döneminde değil 12 ay boyunca spor eğitimi vermeyi amaçladıklarını söyleyerek şu şekilde konuştu; ‘’Bize sadece iki ay yaz spor okulu istemiyoruz, on iki ay istiyoruz diyin biz bunu tüm sene yapalım. Çocuklarınızı ne şartlar altında büyüttüğünüzü ve ne şartlarda olanak sağlamaya çalıştığınızı çok iyi biliyoruz, aynı yerlerden geçtik. Belediye olarak sadece bina yapmak, asfalt dökmek, temizlik yapmak, park ve bahçe yapmak şeklinde değil, geleceğimizi yetiştirmekten de sorumlu olduğumuzun bilincinde olmamız gerekiyor. Bu göreve her daim, yılın 12 ayında, her gün hazır olduğumuzu bilmenizi istiyorum’’.

‘’Geleceğinize Adım Atmış Olabilirsiniz’’

sporokulu2

Çocukların yaz tatillerini verimli ve eğlenceli bir şekilde değerlendirmelerini söyleyen Genç, öğrencilere tavsiyelerde bulunarak, ‘’Yaşamınızın çok önemli bu gününde, geleceğinize adım atmış olabilirsiniz. Zamanı çok iyi değerlendirin. Arkadaşlarınızla dostluk kurun. Sizleri çok seviyoruz. Hocalarınızı dinleyin, onların size kısa sürede vermeye çalıştıklarını almaya çalışın. Gelişmiş toplumlarda okulun yanı sıra mutlaka sanat ve spor dalına devam ediliyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ünde söylediği gibi önemli olan zekanın da güçlenmesidir. Önemli olan vücudun beslenmesidir, aynı şekilde beynin de gelişmesidir. Spor doğru yapılırsa çocuklarımız için çok önemlidir’’ diye konuştu.

Başkan Genç’ten Ailelere Teşekkür

Konuşmasının sonunda çocuklara başarılar dileyen Başkan Genç, ailelerin gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı teşekkür edip devamının olması gerektiğini söyledi.

Muhteşem Gösteriler

Açılış törenine damgasını vuran Action Team grubu akrobatik smaç gösterileriyle çocuklardan ve katılımcılardan büyük beğeni topladı. Sporun performans yönünün yanı sıra show yönünü de sergileyen ekip, müzik ve dans eşliğinde heyecanın bir an bile eksik olmadığı bir atmosferde gösterilerini gerçekleştirdiler. Action Team’den sonra futbolun cambazları adını alan ekip göz kamaştıran hareketleriyle izleyenleri büyüledi.

Tören sonunda Başkan Genç, Başkan Yardımcısı ve Sarıyer Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Semra Kartal, meclis üyeleri, spor hocaları ve binlerce öğrenci hatıra fotoğrafı çektirdi.

sporokulu5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir