EğitimManşet

CHP’li Ekrem Tekçe’den önemli açıklamalar

ekrem-tekce-chpli-meclis-uyesi1

EKREM TEKÇE’DEN 2 ÖNEMLİ ÖNERİ! KISIRKAYA PLAJI SARIYER’E VERİLSİN, OKULLARDAKİ UYUŞTURUCU BATAKLIĞI KURUTULSUN!

_ayrac

CHP’li Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Ekrem Tekçe, son dönemlerde boğulma olaylarıyla gündeme gelen Kısırkaya Plajı’nın Sarıyer Belediyesi’ne devredilmesi ve okullardaki uyuşturucu bataklığının kurutulması için gerekli tüm önlemlerin alınması için 2 ayrı önerge verdi. Deneyimli meclis üyesi Tekçe, önergelerin detaylarını Sarıyer Gazetesi’ne anlattı.

_ayrac

ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

CHP’li Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Ekrem Tekçe, Sarıyer’in iki önemli sorununu meclis gündemine taşıdı. Bugün Darüşşafaka’daki Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde yapılan belediye meclisi toplantısında söz alan deneyimli siyasetçi Tekçe, özellikle yaz sezonu nedeniyle sık sık boğulmaların yaşandığı Kısırkaya Plajı’nı gündemine taşıdı.

TEKÇE; “KISIRKAYA PLAJI SARIYER BELEDİYESİ’NE VERİLSİN”

Sarıyer Belediye Meclisi Başkanlığı’na bir önerge veren Tekçe, halen Büyükşehir Belediyesi’nde bulunan plajın mutlaka Sarıyer Belediyesi’ne devredilmesi ve bu sayede boğulmaların önüne geçilmesi gerektiğini vurguladı. Tekçe meclisteki konuşmasında bu konuda şunları söyledi; “Kısırkaya Plajı, bu yıl köylülerin elinden alınıp kendi kaderine terk edildi. Birçok ölüm vakaası gerçekleşti. Ayrıca neden ve kime verildiğini bilmediğimiz bir hafriyat çalışması var. Bu sahipsiz plajın belediyemize devri sağlanırsa hem daha kaliteli hizmet verilir, hem de insanların can ve mal güvenliği temin edilir. Halkın plajı daha güvenli ve hijneyik bir şekilde kullanması sağlanır ve ölüm gibi korkunç vakaaların önüne geçilir”

OKULLARDAKİ UYUŞTURUCU BATAKLIĞI KURUTULSUN!

Okullardaki uyuşturucu bataklığı konusuna da dikkat çeken deneyimli meclis üyesi Ekrem Tekçe, bu konuda gerek velilerin, gerek kamu görevlilerinin ve gerekse okul yöneticilerinin tüm önlemleri almasını istedi. 2016-2017 yılı eğitim ve öğretim yılının 19 Eylül’de başlayacağını ifade eden CHP’li Ekrem Tekçe, bu konuda verdiği önerge sırasında şu konuşmayı yaptı; “Okullar 19 Eylül’de açılıyor. Tüm yurtta olduğu gibi Sarıyerimiz’de de binlerce öğrencimiz ders başı yapacak. Ancak okullarımızdaki öğrencilerimiz ne yazık ki uyuşturucu satıcılarının hedefinde. Özellikle, aileler, emniyet teşkilatı, okul aile birlikleri ve STK’ların dikkatli olmaları gerekiyor. Bu işin takipçisi olunmalı. Daha önce meclis olarak bu konuda rapor hazırlamıştık. Okullardaki uyuşturucu bataklığının kurutulması, okullarda uyuşturucu satışının önlenmesi ve çocuklarımızın bu illetten kurtarılması için gerekli tüm önlemler alınmalıdır. Sarıyer Belediye Meclisi olarak bizim de bu konudaki gerekli tedbirleri almamız ve diğer kamu kurumları ve okullarla mutlaka sağlıklı bir iletişim halinde olmamız gerekiyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir