EğitimManşet

DARÜŞŞAFAKA’YA İMAM HATİP LİSESİ GELİYOR!

darussafaka-imam-hatip-geliyor1

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, mevcut planda ‘Eğitim Tesisleri Alanı’ olarak ayrılan Sarıyer’de, Darüşşafaka Mahallesi’ndeki 20 bin 660 metrekarelik boş Hazine arazisini, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İlçe Müftülüğü’nün “Bölgede İmam Hatip Lisesine ihtiyaç var” talebi doğrultusunda, yapılan plan değişikliğiyle ‘Mesleki ve Teknik Öğretim Tesisleri Alanı’na aldı.

Karar doğrultusunda, İstinye Anadolu Lisesi ve Mustafa Kemal Anadolu Öğretmen Lisesi’ne komşu parselde, imam hatip lisesi, yurt ve cami yapılacak. Ağaçlık alanlarla çevrili bölgede Darüşşafaka Okulları da bulunuyor.

CHP: İMAM AÇIĞIMIZ MI VAR?

İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nun kamu yararı niteliği taşıdığı gerekçesiyle uygun gördüğü teklif, İBB Meclisi’nde CHP Grubu’nun ret oyuna karşılık, AK Partili üyelerin oy çokluğuyla kabul edildi. CHP’li İBB Meclis Üyesi Aydın Düzgün, karara şu sözlerle tepki gösterdi: “13-14 yıldır AKP hep bize Müslümanlığı öğretiyor. İmam açığımız mı var? Söylesinler bilelim.”

Hürriyet- Fatma Aksu

Bir yorum

 1. İBB Meclisine ve İlgili Meclis üyelerine Teşekkür eder,
  Kararı takdırle karşılıyorum,
  Eskı yoldaşlarıma bir çıft sözüm var,
  Bu ülkede besmele ile işe koyulan mimar, mühendis, vicdanlı imanlı doktor, yalandan yemin etmeyen avukatlar olsa çok mu kötü, ben imam hatipli değilim ama gördüğüm kadarı ile imam hatıplılerin işlerinde ve toplum içindeki uyum sorunu yaşamayan her kesimin ihtiyaç duyacağı rahmanı insanlar…
  kaldıkı imam hatipler ülkemin birleştirici en büyük etkeni Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün siyasi hareketi CHP tarafından temelleri atilmiştir, Atanıza ve davanıza biraz saygı ve sadık kalın lütfen….
  Selam saygı ve dua ile..ÖEY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir