EğitimManşet

SARIYER BELEDİYESİ DİJİTAL KÜTÜPHANE AÇTI

kutuphane

SARIYER GAZETESİ/ HABER MERKEZİ

Sarıyer Belediyesi, sesli kitaplar ve e-kitapların bir arada bulunduğu interaktif dijital kütüphanesini hayata geçirdi. Okuyucular belediyenin internet sitesi üzerinden istediği eserlere ulaşabilecek.

Attığı kültürel adımlarla örnek olan Sarıyer Belediyesi, çağa ayak uyduracak bir projeyi hayata geçirdi. Artık Sarıyerliler, interaktif dijital kütüphaneye kavuşuyor. Belediyeden yapılan açıklamada 150’den fazla eserle ilk adımı atılan interaktif dijital kütüphaneye okuyucular ücretsiz olarak belediyenin internet sitesinden ulaşabilecek. Okuyucu sisteme ilk girişte adı ve kimlik numarasıyla üye olup, ilçenin sınırları içinde yaşadığını doğrulayarak giriş yapabilecek.

sukru-genc

ŞÜKRÜ GENÇ’TEN BİR İLK DAHA

Sesli kitap veya e- kitap menüsüne girerek, istediği eserlere erişebilen kitapseverler, sesli kitap seçerse açılan medya oynatıcı üzerinden içerikleri dinleyebilecek.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, yerel yönetimde bir ilki daha gerçekleştirdiklerini ifade ederek, sesli kitapları ve e-kitapları bir arada barındıran ilk interaktif dijital kütüphaneye, başta gençler olmak üzere tüm Sarıyerlilerin bilgisayarlarından ücretsiz olarak erişebileceğini bildirdi.

kutuphane1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir