EğitimManşet

SARIYERLİ ÖĞRENCİLERE TEOG PARTİSİ

653635-1

SARIYER GAZETESİ/ HABER MERKEZİ

Sarıyerli öğrenciler, yarın girecekler TEOG sınavı öncesi Sarıyer Belediyesi’nin ücretsiz eğitim hizmeti olan Sarıyer Akademi tarafından düzenlenen moral partisinde stres attı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nca, TEOG sistemi kapsamında, 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik 23-24 Kasım’da yapılacak merkezi ortak sınavlara 1 milyon 190 bin 826 öğrenci katılacak. Sarıyer’den sınava girecek olan öğrenciler için Sarıyer Akademi, sınav öncesi bir moral partisi düzenledi. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in hayata geçirdiği Sarıyer Akademi’nin düzenlediği partide öğrencilere pasta ikram edildi. Öğrenciler, hem ikram edilen yiyeceklerden yedi hem de müzik eşliğinde dans ederek stres attı.

SARIYER AKADEMİ HAKKINDA GENİŞ BİLGİ

Sarıyer Belediyesi Kültür Eğitim Destek Merkezi (Sarıyer Akademi), Sarıyer Belediyesi tarafından Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG), Yükseköğretime Geçiş (YGS) ve Lisans Yerleştirme (LYS) sınavlarına hazırlanan öğrenciler ile mezun durumda bulunan kişilere akademik destek, sınıf düzeyinde eksikliklerinin tamamlanması ve bir üst eğitim kurumuna hazırlık sürecinde ücretsiz destek olmak amacıyla kuruldu.

Sarıyer Akademi, eğitim alanında deneyimli bir isim Sami Görey yönetiminde ve alanında uzman kadrosuyla Eylül – Haziran aylarını kapsayacak eğitim döneminde Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde hizmet veriyor.

Ücretsiz hizmet veren Sarıyer Akademi, öğrencilerin aileleriyle zaman geçirebilecekleri Pazar günleri dışında haftanın 6 günü eğitim veriyor. Akademi’ye değerlendirme ve seviye belirleme sınavları ile öğrenci alımı yapılmaktadır.

Öğrenciler için konu anlatımlı ders kitapları, soru bankası, ünite değerlendirme ve genel deneme sınavları, konu tarama testleri, etüt saatleri yanı sıra meslek tanıtımları, sanat ve sosyal aktiviteler, liderlik – girişimcilik çalışmalarıyla desteklenecek bütünleşik bir program hazırlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir