EğitimManşet

“Şefkatli Eller İş Başında Projesi” 24 kişilik ilk mezunlarını verdi!

sarıyer kaymakamlığı-şefkatli eller- sarıyer gazetesi (13)              _ayrac

Sarıyer Kaymakamlığı tarafından yürütülen “Şefkatli Eller İş Başında Projesi” ilk mezunlarını verdi. Kalkınma Bakanlığı ve İstanbul Kalkınma Ajansı’nca ‘‘2015 yılı Kadın İstihdamının Artırılması Mali Destek Programı” kapsamınca desteklenen projeden mezun olan 24 kursiyere sertifikaları düzenlenen bir törenle verildi.

_ayrac

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

***

28 Eylül 2015 – 05 Şubat 2016 tarihleri arasında birçok fedakarlık yaparak kendilerini geliştirmek, istihdam olarak ailelerinin bütçesine katkıda bulunmak, ihtiyaç sahibi hasta ve yaşlıların daha iyi ve bilinçli hizmet alabilmelerini sağlamak için eğitimlere katılan 24 kursiyer yapılan kokteyl töreniyle sertifikalarını aldılar.

KOKTEYLE İL PROTOKOLÜNDEN İSİMLER DE KATILDI

sarıyer kaymakamlığı-şefkatli eller- sarıyer gazetesi (12)

Kireçburnu’da bulunan Vilayet Evleri’nde yapılan kokteyl törenine İstanbul Vali Yardımcıları Ahmet Önal ile Osman Ateş’in yanı sıra Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, Beyoğlu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Güven Bektemür, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Önal İnal Tekin, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, İlçe protokolü ve kursiyerlerin aileleri katıldı.

Yaklaşık 250 kişinin katılımı ile gerçekleşen kokteyl Hüseyin Kalkavan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Halk oyunları ekibinin avludaki gösterisi ile başladı, akabinde kapalı spor salonuna geçilerek davetlilere projenin tanımı ile ilgili hazırlanan sunum izlettirildi.

Sunum sonrası konuşma yapan Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, projenin gerekliliği ve önemi hakkında konuşma yaparken, ardından Beyoğlu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Güven Bektemür projenin sağlık alanındaki büyük bir ihtiyacı karşılamaya aday olduğunu bu nedenle bu projede iştirakçi olarak yer almaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti. İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız da konuşmasında kadınlarımızın eğitimlerine verilen önemin üzerinde durarak proje sahibi olan Sarıyer Kaymakamlığı’nı tebrik etti.

VALİ YARDIMCISI ÖNAL; “BU PROJELERİ ÖNEMSİYORUZ”

sarıyer kaymakamlığı-şefkatli eller- sarıyer gazetesi (11)

Son olarak yapılan protokol konuşmasını ise Vali Yardımcısı Ahmet Önal yaptı. Konuşmasında İstanbul Kalkınma Ajansı olarak bu projelere verdikleri destekleri ve bunun gibi projeler ile top yekün kalkınmanın önemine vurgu yaptı. İstanbul Kalkınma Ajansı’nın bu yılda da üç temel başlık belirlediğini ve yeni projeleri beklediklerini belirten Vali Yardımcısı Önal, kamu kurumlarının bu şekilde projelere iştiraklerini çok önemsediklerini ve desteklediklerini ve desteklemeye de devam edeceklerini belirtti. Müteakiben de kursiyerler adına Sevil Tahmaz bir konuşma yaparak projenin hazırlanmasında emeği geçen herkese özellikle de İlçe Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin’e ve İSTKA’nın yetkililerine teşekkürlerini iletti.

Ardından kursiyerlere sertifika belgeleri derece sırasıyla ve protokol üyelerince tek tek takdim edildi. Toplu fotoğraf çekimlerinin ardından kokteyl sona erdi.

Şefkatli Eller İşbaşında Projesi’ne katılarak ücretsiz olarak “Hasta ve Yaşlı Hizmetleri Refakatçisi Eğitimi” gören kursiyerler, hasta ve yaşlı hizmetleri alanında istihdam edilecek.

sarıyer kaymakamlığı-şefkatli eller- sarıyer gazetesi (9)

sarıyer kaymakamlığı-şefkatli eller- sarıyer gazetesi (8)

sarıyer kaymakamlığı-şefkatli eller- sarıyer gazetesi (6)

sarıyer kaymakamlığı-şefkatli eller- sarıyer gazetesi (5)

sarıyer kaymakamlığı-şefkatli eller- sarıyer gazetesi (4)

sarıyer kaymakamlığı-şefkatli eller- sarıyer gazetesi (3)

sarıyer kaymakamlığı-şefkatli eller- sarıyer gazetesi (2)

sarıyer kaymakamlığı-şefkatli eller- sarıyer gazetesi (1)

sarıyer kaymakamlığı-şefkatli eller- sarıyer gazetesi (10)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir