Manşet AltıSektörel

Zekeriyaköy’de ilk kez 3.dalga kahve sunan bir mekan: Hope’s Coffe Shop

Sarıyer Gazetesi WhatsApp haber hattı!

   hopeskonuklar _ayrac
Sarıyerlilere, kişiye özel kahveler, organik ve yöresel yiyecekler sunan Hope’s Coffee Shop, 
unutulmaya yüz tutmuş eski sıcak samimi ev gezmelerini ve sohbetlerini özleyenlerin yeni adresi olmaya aday._ayrac

Zekeriyaköy Koza Çarşı’nın arka bahçesinde hizmet vermeye başlayan Hope’s Coffee Shop 3. Dalga kahve severlerin Zekeriyaköy’de ilk buluşma noktası olmaya aday sıcacık bir mekan.

Dünyanın en kaliteli kahve çekirdekleri olan Arabica çekirdeklerinden oluşan menüde seçtiğiniz kahve sipariş verdiğiniz anda değirmende çekilerek kişiye özel olarak mekanın sahibi Barista Umut Sarıuçak tarafından hazırlanarak, sunuluyor.

FARKLI AROMALARLA ZENGİN KAHVE SUNUMU

18 farklı filtre kahve çeşidiyle İstanbul çapında en çok alternatifi sunan Hope’s Coffee Shop’un Baristası ve sahibi Umut Sarıuçak dünyanın en kaliteli kahvelerinden oluşan bir kahve menüsüne sahip olmakla iftihar ediyor. Hope’s Coffee Shop farklı kahve demleme yöntemleri ile farklı aromalarla zenginleşen sunumlarıyla da Zekeriyaköy ve çevresinde ve hatta tüm İstanbul’da adından söz ettireceğe benziyor.

ORGANİK YİYECEKLER HAZIRLANAN MENÜ
annekurabiyesi

Hope’s Coffee’de sunulan yiyecekler de en az kahveleri kadar özel ve sağlıklı. Mekandaki menüleri Sarıuçak’ın gazeteci ve reklamcı olan annesinin titiz bir çalışmayla oluşturmuş. Yiyecekler ise gıda uzmanı İpek Kuşçu’nun kendi elleriyle hazırladığı, yöresel ve organik gıdalardan oluşuyor.

Mekanın zengin menüsünde; organik elmalı, cevizli kek, anne poğaçası, organik kavılca undan yapılan özel ev yapımı hamburger, kinoalı salata, organik waffle bulmak mümkün. Ayrıca yöresel kahvaltı gibi seçeneklerle sağlıklı beslenme konusunda İstanbul’da eşine az rastlanır sıcacık aile atmosferine sahip, sakin bir mekan Hope’s Coffee Shop.

Hope’s Coffee Shop’ta çok farklı etkinlikler de düzenlenecek. Mekan etkinlikler için özel olarak tasarlanmış bir event masasına da sahip. Organik temalı doğum günleri, buluşmalar ve küçük toplantılar için de çok uygun. Gerçek gıda uzmanı İpek Kuşçu ile gerçek gıda atölyeleri de düzenlenecek. Sanatçılarla buluşma mekanı olarak da Hope’s Coffee Shop sanatseverlerin de buluşma noktası olacak.

KAHVEYLE HUZUR BİRLİKTE SUNULUYOR
hopes cafe musteri

İstanbulun oksijen deposu Zekeriyaköy’de hizmet veren Hope’s Coffee Shop toplamda 60’dan fazla nitelikli kahve, organik siyah çay, organik yiyeceklerle iyi ve kaliteli bir hizmet anlayışıyla çarşının çiçeklerle bezeli, kuş seslerinin hakim olduğu doğal atmosferinde misafirlerini ağırlıyor. Mekana hakim olan ev sıcaklığı, hijyen ve samimiyet İstanbul’un kalabalığından sıkılanlar için Hope’s Coffee Shop’u dinlendirici bir sığınak kılıyor. Mekan bu anlamda bir cafede bulabileceğiniz maksimum huzuru sizlere sunuyor.

KİŞİYE ÖZEL CHEMEX DEMLEMESİ

Bir aile işletmesi olan Hope’s Coffee Shop dünyanın en kaliteli arabica çekirdeklerinden oluşturduğu filtre kahve özel seçkisi ile kişiye özel chemex demlemeyle sizlere özel tatlar sunuyor. Reçetesini gizli tuttuğu espresso blendi ile tüm espresso çeşitleriyle (americano, latte, macchiato, cappucino, mocha) de oldukça iddialı.

MÜŞTERİYE ÖZEL ÜRÜN SİPARİŞLERİ
menutahta

Dünyanın dört bir yanından özenle seçilmiş ürünleri tedarik edilerek hazırlanan yiyecek ve içecekler cam damacanalarda muhafaza edilen sertlik derecesi kahve yapımı için en uygun olan (8,01ph) Uludağ’dan gelen bir su kullanılarak üretiliyor. Kahve makinalarının temizliklerini de bu özel sularla gerçekleştiriliyor.

Ürün tedariklerinde de en yüksek kaliteyi hedeflemiş olan Hope’s Coffee Shop iyi bir yaşam kalitesini benimsemiş lezzet duygusunu sağlıkla yaşamayı seçmiş seçkin konuklarını amatör bir ruhla ağırlıyor. Menüsünde sunduğu organik ürünleri satın alma imkanına sahip olduğunuz Hope’s Coffee Shop, 2 gün önceden sipariş vermeniz halinde istediğiniz ürünleri size özel hazırlayabiliyor.

AİLE SICAKLIĞINDA SUNULAN HUZUR VE GÜVEN ORTAMI

Sarıyerliler Hope’s Coffee Shop’u kuş sesleri arasında huzuru ve keyfi tatmak için ziyaret ettiklerinde, mekanın işletmecisi olan Sarıuçak ailesiyle karşılaşacak. Barista Umut Sarıuçak’ın babası Haluk Sarıuçak, çeşitli gazetelerde spor muhabirliği yapmış emekli gazeteci ve uzun yıllar eşiyle birlikte kurdukları reklam ajansında yöneticilik yapmış.

Annesi Serap Sarıuçak bir yayın kuruluşunda uzun yıllar sanat yönetmeliği yapmış sonrasında ise hayali olan Ajansturkuaz’ı kurarak ajansın sanat bölümü başına geçmiş ve 20 seneyi aşkın bir süre reklam sektöründe başarılı çalışmalara imza atmış biri iş kadını. Şimdilerde gazetecilik ve reklamcılık sektöründe edindiği deneyimlerini, araştırmacı kişiliğiyle Zekeriyaköy ve çevresinde yaşayan ve rafine yaşam kültürüne sahip sizlere özel ve güvenli yiyecekleri elleriyle hazırlamakla meşgul. Bir de yakın arkadaşı İpek Kuşçu’nun uzmanlığıyla organik yiyecekler konusunda da oldukça iddialılar.

UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ AİLE ORTAMININ YENİ YÜZÜ
hopesdetay

Barista Umut Sarıuçak ise dünyada doğaya ve canlılara duyduğu sevginin yanı sıra doğal ürünlerin hayatımıza kattığı değerleri erken yaşta farkına vararak, siz değerli konuklarına sunmayı kendine iş edinmiş biri. Hayatımızdaki bilgi paylaşımının yanı sıra getirdiği kolaylıklarının hayatımızdan çıkardıklarının da farkında olan Umut ve Sarıuçak ailesi, Hope’s Coffee Shop ile
unutulmaya yüz tutmuş eski sıcak samimi ev gezmelerini ve sohbetlerini özleyenlerin yeni adresi olmaya adaylar.

Sağlıklı yaşam trendinin vazgeçilmezi organik ve gerçek gıdaları bulabileceğiniz bu mekanda sıcak ve samimi bir sohbet de sizi bekliyor. Sabah 10’da açılan kafe, gece son konuklarını yolcu edene kadar da açık.

 

HOPE’S COFFEE SHOP

ZEKERİYAKÖY MAH. KOZA ÇARŞI ARKA BAHÇESİ. 5. CAD. 11M/1 ZEKERİYAKÖY/SARIYER

Telefon numaraları: 0212 202 68 33 / 0532 333 75 58

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler