GündemManşet

BALTALİMANI AKADEMİK AÇILIŞINI YAPTI

baltalimani-kemik-1

Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneler Kurumu Sağlık Bilimleri Üniversitesi Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2016-2017 eğitim ve akademik yıl açılışı yapıldı. Açılışta 15 Temmuz darbe girişimi sırasında çalışanların yaralananlara verdiği hizmetler anlatıldı.

Akademik yıl açılış törenine, Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneler Kurumu Sağlık Bilimleri Üniversitesi Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yönetici Vekili Dr. Sebahattin Ataoğlu, Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yönetici – Başhekimi ve Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Vekili Doç. Dr. Gökhan Tolga Adaş, İstanbul İli Beyoğlu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Erol Kısmet, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğünü temsilen Yrd. Doç. Dr. Güven Bektemur, İstanbul İli Beyoğlu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Uz. Dr. Memet Taşkın Eğici, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Ortopedi Ve Travmatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Önder Yazıcıoğlu, Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli hekim, hemşire ve çalışanlar katıldı.

ÖMER HALİS DEMİR ANILDI

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından yapılan açılışta 15 Temmuz darbe girişimi unutulmadı. Darbenin sembol isimlerinden olan Ömer Halis Demir anıldı.

Yapılan konuşmalarda 15 Temmuz’da yaşananlar anlatıldı. 15 Temmuz gecesi hastane çalışanlarının yaralılara verdiği hizmetleri anlatan Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yönetici Vekili Dr. Sebahattin Ataoğlu, o gece görevli nöbetçi şef Doç. Dr. Umut Yavuz ve çalışma ekibine teşekkür etti.

2016-2017 eğitim ve akademik yıl açılışını kutlayan İstanbul İli Beyoğlu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Erol Kısmet, “15 Temmuz’da, vatanın bölünmez bütünlüğünü canları pahasına savunarak şehit düşen kahramanlarımızı, bir kez daha aziz hatıraları önünde yâd ediyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar, gazilerimize ise Allah’tan şifalar diliyorum” dedi.

baltalimani-kemik-2

Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinin 21 Aralık 2001 tarihinde özel dal Eğitim ve Araştırma Hastanesine dönüştüğünü ifade eden Dr. Sebahattin Ataoğlu, hastaneyle ilgili olarak şu bilgileri verdi:

“ Bu haliyle Ülkemizin Ortopedi ve Travmatoloji alanında ilk ve tek özel dal eğitim Hastanesi olmuştur. 24 Haziran 2016 tarihinde Sağlık Bakanlığımız ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi arasında imzalanan protokolle hastanemiz, Üniversite Hastanesi Araştırma ve Uygulama Merkezi Statüsünü almıştır. Gerek bilimsel yayın, gerek sağlık hizmeti ve gerekse asistan eğitimi konusunda, fedakârca çalışan siz değerli hocalarımızın ve çalışanlarımızın emek ve gayretlerinin çok büyük olduğunu belirtmek isterim. 136 yataklı olan hastanemizde toplamda bir Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği ile bir El Cerrahisi Kliniği olmak üzere 2 Eğitim Kliniği bulunmakta olup, bu kliniklerde 4 Eğitim Görevlisi, 14 Başasistan, 24 Ortopedi Uzmanı ve 3 El Cerrahisi yan dal asistanı ile hizmetler sürdürülmektedir. Halen Ortopedi ve Travmatoloji kliniğinde 34 Asistan eğitim almaktadır. Eğitim klinikleri dışında 22 farklı branşta poliklinik hizmet verilmekte olup 44 Uzman Hekim görev almaktadır. Ayrıca Anesteziyoloji ve Temel Bilimlerde 15 Uzman Hekim görev yapmaktadır.

????????????????????????????????????

SCI VEYA SCI EXPANDED tarafından taranan dergilerde yayınlanmış araştırma makalesinde veya derlemede ve Uluslararası Bilimsel Kongre Sempozyum ve Panellerde Sunulan Posterlerde 1. İsim Olan, Doç. Dr. Merter Yalçınkaya, Doç. Dr. Avni İlhan Bayhan, Doç. Dr. Şükrü Sarper Gürsu, Op. Dr. Murat Gül, Op. Dr. Osman Lapçin, Op. Dr. Kubilay Beng’e verildi.

SCI VEYA SCI EXPANDED Tarafından Taranan Dergilerde Yayınlanmış Araştırma Makalesinde veya Derlemede 1.isim olan, Op. Dr. M.Bülent Balioğlu, Op. Dr. Serkan Aykut, Op. Dr. Ali Öner, Op. Dr. Evren Akpınar, Op. Dr. Oğuz Kayıran, Uz. Dr. Canan Gönen Aydın’a verildi.

Türk Tıp Dizini Tarafından Taranan Ulusal Dergilerde Yayınlanmış Araştırma Makalesinde veya Derlemede 1. İsim Olan, Doç. Dr. Akif Albayrak, Op. Dr. Engin Çetinkaya, Hemş. Kalbiye Memiş’e verildi.

Uluslararası Bilimsel Kongre Sempozyum ve Panellerde Sunulan Posterlerde 1. İsim Olan, Op. Dr. Ümit Selçuk Aykut, Uz. Dr. Sebahat Aydil’e verildi.

Ulusal Bilimsel Kongre Sempozyum ve Panellerde Sunulan Posterlerde 1. isim olan, Doç. Dr. Kahraman Öztürk, Op. Dr. Yunus Em

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir