GündemManşet

POLİGON MAHALLESİ’NDE KABİNLİ DURAK İSYANI

54203ebe028e4a08b8e0c91f56415edc5040a5a9d28e49baae713f1b1ed3d80b

SARIYER GAZETESİ/ ÖZEL HABER

 

Sarıyer Poligon Mahallesi İETT Memur Evleri otobüs durağında otobüs bekleyenler aniden bastıran sağanak yağmura yakalandı. Saklanacak yeri olmayan vatandaşlar sırılsıklam istedi. Duruma isyan eden mahalleli İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden kapalı durak istedi.

İstanbul’un dört bir yanında bulunan belediye otobüs durakları son teknolojiyle donatılırken Poligon Mahallesi’nde oturanlar bundan mahrum kalıyor. Mahallede bulunan İETT Memur Evleri otobüs durağının kabini yok. Bir direğe asılı sarı tabela o noktanın otobüs durağı olduğunu gösteriyor. Mahalleli de otobüs beklerken o tabelanın altına toplanıyor.

10682984

TEPEDEN TIRNAĞA SIRILSIKLAM ISLANDI

Ancak bugün yaşanan bir durum vatandaşları isyan noktasına getirdi. Saat 14.00 sıralarında otobüs durağında bekleyen vatandaşlar, aniden bastıran yağmura yakalandı. Kaçacak ve saklanacak yeri olmayan vatandaşlar, tepeden tırnağa sırılsıklam ıslandı.

Bunun üzerine mahalleli, yaptıkları paylaşımlarla seslerini sosyal medyada duyurmaya başladı. Herkes twitter hesabından konuyla ilgili tepkileri gösterdi. Vatandaşlar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden mahalleye kabini olan durak yapılmasını istedi.

Kış mevsiminin başlamasıyla havaların daha da soğuyacağını ve yağışların artacağını belirten mahalleli, zaman geçmeden önlemin alınması gerektiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir