GündemManşet

TEKMECİ SAPIK YENİDEN YAKALANDI!

sortlu-hemsirenin-saldirgani-yakalandi

SARIYER GAZETESİ/ HABER MERKEZİ

Maslak’ta belediye otobüsünde Ayşegül Terzi’ye şort giydiği için tekme atan ve 26 Ekim’deki ilk duruşmadan sonra tahliye olan Abdullah Çakıroğlu çıkarılan tutuklama kararının ardından bu akşam tekrar yakalandı.

Olay 12 Eylül günü Maslak’ta meydana gelmişti. 23 yaşındaki hemşire Ayşegül Terzi, Maslak’ta evine gitmek için belediye otobüsüne binmişti. Otobüsün arka tarafında ayakta duran genç hemşireye kimliği belirsiz bir şahıs önce sözle sataştı.

TUTUKLANARAK CEZAEVİNE GÖNDERİLMİŞTİ

Saldırgan şahıs, “Şort giyenler ölmeli” diye söylendikten sonra yukarıdaki demirlerde tutunarak genç kadının yüzüne tekme attı. Yüzünden yaralanan genç kızın şikayeti üzerine harekete geçen polis, zanlı Abdullah Çakıroğlu’nu yakaladı. Adliyeye sevk edilen Çakıroğlu ifade verdikten sonra serbest kalmıştı ancak savcılığın itirazı üzerine tekrar gözaltına alınıp tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

23 yaşındaki hemşire Ayşegül Terzi, 12 Eylül’de Maslak – Çekmeköy otobüsünde şort giydiği için güvenlik görevlisi Abdullah Çakıroğlu‘nun saldırısına uğramıştı. Saldırgan Çakıroğlu, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’ndaki ilk duruşmada tahliye edildi.

Çarşamba günü hakkında tahliye kararı verilen Çakıroğlu hakkındaki itirazı sonuçlandı. Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesi Başsavcılığın itirazını yerinde bularak sanık hakkındaki tahliye kararını kaldırdı. Mahkeme, Abdullah Çakıroğlu hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkardı. Başsavcılığın yaptığı itiraz üzerine hakkında “tutuklamaya yönelik yakalama kararı” çıkarılan tekmeci saldırgan Abdullah Çakıroğlu Çekmeköy’de gözaltına alındı.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir