GündemManşet

ABD KONSOLOSLUĞU’NUN KABUSU “CANLI BOMBA” ESNAFI VURDU!

SARIYER'DEKI ABD KONSOLOSLUGU'NA SILAHLI SALDIRI. FOTO: OZKAN ARSLAN/ISTANBUL,(DHA)
_ayrac

İstinye’deki ABD Başkonsolosluğu’nda verilen ve 1 aydır devam eden güvenlik alarmı yüzünden konsolosluğun bulunduğu caddedeki yaklaşık 15 iş yeri iflas etme noktasına geldi.

***

Üç Şehitler Caddesi üzerindeki esnaf, dükkanlarının polis kontrol noktası arasında kaldığı için iş yapamadıklarını ve batma noktasına geldiklerini söyledi.

_ayrac

BEKİR BATU/ SARIYER GAZETESİ

***

Sarıyer İstinye’deki ABD İstanbul Başkonsolosluğu’yla aynı caddede bulunan yaklaşık 15 iş yeri iflasın eşiğine geldi. Üç Şehitler Caddesi üzerindeki işyerleri yaklaşık 1 aydır polisin güvenlik koridoru içinde kaldıkları için iş yapamaz hale geldi. Bir süre önce verilen “canlı bomba” alarmı yüzünden polis TOMA ve çok sayıda çevik kuvvet ekibiyle Üç Şehitler Caddesi’ni ulaşıma kapatmıştı.

abd-baskonsolosluk3

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ YÜZÜNDEN İFLAS EDİYORUZ!

Sarıyer Gazetesi’ne konuşan bölge esnafı yaşadıkları sıkıntıları şöyle anlattılar; “Biz ABD İstinye Başkonsolosluğu’nun bulunduğu Üç Şehitler Caddesi’nde işyeri işletiyoruz. Burada bir aydır güvenlik ablukası uygulanıyor. Caddeye araç giriş çıkışı yasak çünkü cadde trafiğe kapalı. Bu yüzden işyerlerimizde artık iş yapamaz, insanlara satış yapamaz olduk. İşyerlerimize mal indirip bindiremiyoruz. Mahalle sakinleri ve bizler sabah akşam aranıyoruz. Sokağa girerken ve çıkarken sürekli aranıyoruz. İş yapamadığımız için iflasın eşiğine geldik. Burada günde 800-900 ekmek satan bir fırın şimdi 100 ekmek ancak satabiliyor. Sarıyer Kaymakamlığımızdan ve yetkililerden bize yardımcı olmalarını rica ediyoruz”

abd-baskonsolosluk2

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler