GündemManşet

AK Parti Sarıyer’de FETÖ temizliği yapılacak mı?

 ak-parti-sariyer-de-feto-avi1-1

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında tüm yurtta başlatılan FETÖ operasyonları bu kez de AK Parti’ye sıçradı. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, teşkilatlara bir genelge göndererek parti içindeki tüm FETO mensuplarının ivedilikle temizlenmesini istedi.

SARIYER’DE KİMLER PARTİDEN İHRAÇ EDİLECEK?

Sarıyer’e de gönderilen genelgeden sonra AK Parti Sarıyer İlçe Teşkilatı’ndan kimlerin görevden alınacağı ve FETO suçlamasıyla ihraç edileceği ise merak konusu oldu. AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar’ın söz konusu genelge sonrasında nasıl bir çalışma yapacağı kafaları karıştırdı. AK Parti içindeki FETO’cu avının Sarıyer’e nasıl yansıyacağı siyasi çevrelerde ilgi odağı oldu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’nın genelgesinde şu ifadeler yer almıştı;

“OHAL ilanını gerekli kılan amaçlar itibarıyla teşkilatlar ve belediyelerimizin de çalışmalar yapması gerekmektedir. FETÖ/PDY’nin milli iradeye karşı gerçekleştirmek istediği hain ve alçak darbe girişimi, aziz milletimizin şanlı direnişi, kurucu genel başkanımız ve liderimizin dik duruşu ve Hükümetimizin kararlılığı ile akamete uğratılmıştır. Darbe girişimi sonrasında, söz konusu ihanet ve terör şebekesi hakkında yürütülen mücadele, bütün yönleriyle sürdürülmekte, FETÖ/PDY ile bağlantısı bulunan ve menfur darbe girişimine destek verenler ve bu örgütle bağlantısı bulunanlar, kamu kurum ve kuruluşlarından, ihraç, açığa alma ve görevden uzaklaştırma yöntemleriyle arındırılmaktadır.

Zor günlerden geçtiğimiz bu süreçte terör örgütü mensuplarının, gerek kamu kurumlarında gerekse parti teşkilatımızda görev yapanlar hakkında gerçeği yansıtmayan iddialar ortaya atarak fitneye neden olabilecekleri, bu yüzden birlik ve beraberliğimizin zarar görebileceği dikkatlerden kaçmamalıdır. Bu sebeple terör örgütü ile herhangi bir bağı bulunmayan kişilerin iyi analiz edilmesi, sürecin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi açısından son derece büyük önem arz etmektedir.

Ülkemizde huzur ve güven ortamının yeninden tesis edilebilmesi için Hükümetimizle birlikte yoğun gayret sarf ettiğimiz bu süreçte, FETÖ mensuplarının ayıklanması ile ilgili çalışmalarımızın teşkilatımız içinde dedikodu ve fitneye mahal vermeksizin, titizlikle ve ivedilikle parti tüzüğümüz ve programımızda belirtilen kurucu değerler ve etik ilkeler ışığında yürütülmesinin gerekli olduğu bilinmelidir. Bu kapsamdaki çalışmalar, ivedilikle ve özenle yürütülmelidir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir