GündemManşet

AK Parti’nin Sarıyer’den sorumlu eski milletvekili Ahmet Baha Öğütken, Sağlık Bakan Yardımcısı oldu!

 ahmet-baha-ogutken1

_ayracAslen Giresun Şebinkarahisarlı olan AK Parti İstanbul Eski Milletvekili Ahmet Baha Öğütken, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun yardımcılığına getirildi. Sağlık Bakan Yardımcılığı’na atanan Öğütken, milletvekilliği döneminde bir süre Sarıyer’den de sorumlu olmuştu.

_ayrac

AHMET BAHA ÖĞÜTKEN KİMDİR?

Kendi anlatımıyla Ahmet Baha Öğütken’in hayat hikayesi şöyle;

“Şebinkarahisar’lı bir baba ve Rumeli göçmeni bir annenin oğlu olarak 1 Kasım 1961’de İstanbul, Fatih’te doğdum. O yüzden hem Şebinkarahisar’lı, hem Rumeli’li hem de Fatih’liyim. İlkokul, ortaokul ve liseyi Tarhan Koleji’nde okuduktan sonra; İngiltere’nin Oxford şehrinde akademik eğitim aldım. Ardından Türkiye’ye dönerek, kutsal ve şerefli vatani görevimi yerine getirdim. 1986’dan bu yana Fatih’te Mali Müşavirlik mesleğini Uluslararası Mali Denetim firmasında icra etmekteyim.

Mesleki araştırmalarım, katıldığım uluslararası kongre ve konferanslar neticesinde elde ettiğim bilgi ve birikimimle finans, muhasebe, işletme ve ekonomi alanlarında ülkemizin yükselen çizgisini, globalleşme adına daha da yukarılara çıkaracağıma inancım sonsuz. Sn. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın teveccühleri ile kuruculuğunu yaptığım, AK Parti Fatih İlçe Başkanlığı’nda 2002 yılında başlayan aktif siyaset hayatım, teşkilat mensuplarının beni 3 kongre üst üste ilçe başkanı olarak seçmesi sonucu, 9 yıl sürdü. Bu yüzden Fatih ilçemizin benim hem sosyal hem de siyasi hayatımda önemi ve yeri çok büyüktür. Bu görevimden 24.Dönem Milletvekili adaylığı için ayrıldım.

Günümüze kadar; Yeni Dünya Vakfı, Şebinkarahisar Vakfı, Rumeli Vakfı, Alzheimer Vakfı, Meslekte Birlik Grubu, İstanbul Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası, Kızılay Derneği Fatih Şubesi, Boğazları ve Eserlerini Yaşatma Derneği gibi pek çok dernekte çeşitli görevler aldım. Meclis içerisinde ise Plan ve Bütçe Komisyon Üyeliği, Ekvator Dostluk Grubu Başkanlık ve Arjantin Dostluk Grubu 2. Başkanlık görevlerinde bulundum. İlçe başkanlığım süresince, Sn. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın gösterdiği hedefler doğrultusunda ve teşkilatın birlik beraberliğiyle, ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın, hayat kalitelerini yükseltmek için çalıştım ve bu sürecin sonunda başarılı bir tablo çıkardığına yürekten inanıyorum. Değerli hemşerilerimin beni her zaman onurlandıran yorumları bu doğrultuda olmuştur. Ayrıca evli ve 3 çocuk babasıyım.”

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler