GündemManşet

AKŞAM Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu’nun, belediye hakkındaki karalama kampanyasına Sarıyer Belediyesi’nden tepki!

murat-kelkitlioglu5

***

Yandaş gazetelerden Akşam’ın Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu‘nun aralarında Sarıyer Belediyesi’nin de bulunduğu CHP’li bazı belediyelerde, yasa dışı örgütlerle bağlantılı kişilerin çalıştırıldığı iddiası tepkilere neden oldu. Binlerce belediye çalışanını zan altında bırakan yandaş kalem Kelkitlioğlu’nun karalama kampanyasına Sarıyer Belediyesi’nden çok sert karşılık geldi. Belediyeden yapılan basın açıklamasında şöyle denildi;

İlgili Makaleler

BASIN AÇIKLAMASI

Geçtiğimiz günlerde, AKŞAM Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu’nun imzası ile kaleme alınan ve aynı kişi tarafından Beyaz TV adlı kanalda da sözlü olarak dile getirilen iddialar, tamamen gerçek dışı olup, belediyemizin başarılı icraatına gölge düşürmeye yöneliktir.

Söz konusu yayınlarda, “İstihbarat raporlarına yansıdığı öğrenilmiştir” şeklinde gizemli ve üstü örtülü ifadelerle, aralarında Sarıyer’in de bulunduğu bazı CHP yönetiminde olan belediyelerde “Yasadışı örgütlerle irtibatlı kişilerin çalıştırıldığı” yalanı dolaşıma konulmuştur.

Gerek medya etiği, gerekse temel insan ahlakı açısından sorunlu bu yayınlar, ortaya atılan iddialar ve kullanılan mesnetsiz ifadeler tümü ile maksatlı olup, kişi ve kurumlara kara çalmaya yöneliktir.

CHP yönetiminde olan belediyelerde her siyasi eğilim ve parti taraftarı binlerce emekçi görev yapmakta olup, işe alınmaları da kamu kurumları ve adli kayıtlar göz önünde tutularak yapılmaktadır. Alın teri ile hayatlarını kazanan insanlara çamur atma maksatlı bu iddiaları, yasal haklarımız da saklı kalmak kaydı ile esefle kınıyor, basın özgürlüğünü kötüye kullanan yandaş medya organlarının bu karalama kampanyasını kamuoyunun vicdanına havale ediyoruz.

İnş. Müh. ŞÜKRÜ GENÇ
SARIYER Belediye Başkanı

sukru-gencin-gizli-ekibi-saybab-1

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
>