GündemManşet

ASLANLI KÖŞK GÜNEY AFRİKA KONSOLOSLUĞU OLDU

aslanli-kosk-1

Bu yılın başında hayatını kaybeden işadamı Halis Toprak’la anılan ve birçok filmin çekildiği İstinye’deki Aslanlı Köşk, Güney Afrika Konsolosluğu oldu. Köşkün yeni sahibi Remzi Gür’ün konsolos olmasının ardından binanın da konsolosluk binası olduğu öğrenildi.

aslanli-kosk-3

Türkiye’nin adını Toprak Holding’in kurucusu olan ve 2016 yılının başında hayata gözlerini yuman ünlü iş adamı Halis Toprak’la duyduğu İstinye’deki Aslanlı Köşkü satın alan işadamı Remzi Gür’ün Güney Afrika Fahri Konsolosluğu görevine geldikten sonra binanın da konsolosluk binasına dönüştürüldüğü öğrenildi.

aslanli-kosk-4

KUZEY GÜNEY’ DE ÇEKİLMİŞTİ

Köşkte daha önce başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ ve Öykü Karayel’in başrollerini oynadığı 2011 ve 2013 yılları arasında yayımlanan Kuzey Güney dizisinin çekimleri de yapılmıştı.

aslanli-kosk-2

İŞTE ASLANLI KÖŞKÜN ÖZELLİKLERİ

Aslanlı Köşk’ün bulunduğu parseldeki 8.721,73 metrekare yüz ölçümlü taşınmaz üzerinde köşkün kendisi, misafirhane ve eski eser bir bina bulunuyor.

1173 metrekare kullanım alanlı Köşk’te, bodrum, zemin kat ve 1 normal kat yer alıyor.

Bodrum katta ana mutfak bölümü, personel odası, depo, çamaşırhane, wc, hamam, sauna ve kapalı havuz bölümleri yer alıyor. Zemin katta, giriş holü, oturma ve yemek odası bölümleri, mutfak ve mescit bölümü bulunuyor. 1. normal katta merdiven holü, yemek ve oturma odası bölümleri, 1 adet şömine odası ile 2 adet yatak odası bölümleri yer alıyor.

Köşkün bitişiğindeki parselde bulunan 1.478,17 metrekare yüzölçümlü taşınmaz üzerinde ise hizmetlilerin ikamet ettiği 2 adet bina ve 1 adet misafirhane mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir