GündemManşet

Ayazağa’da servis isyanı! BİMER’i şikayet yağmuruna tuttular!

Korkulan olmadi. Lady Gaga ve Galatasaray maci nedeniyle beklenen trafik yasanmadi. 16 Eylul 2014, Istanbul. (Ilker Akgungor/Haber Merkezi)

_ayracMaslak ve Ayazağa’daki bazı şirketlere personel taşıyan servisler araçlarının, gün boyu cadde üzerinde parklanmasına mahalle sakinleri isyan etti. Sosyal medya üzerinden örgütlenen Ayazağalılar, BİMER’i dilekçe yağmuruna tuttu, bölgeye ekiplerin sevk edilerek mahalle trafiğinin rahatlatılmasını istedi.

_ayrac

ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

Şişli’den Sarıyer’e bağlanan Ayazağa Mahallesi’nde ve yakın bölgelerde yaşayan vatandaşlar, personel taşıyıcı servislerin mahalle girişlerine park etmesi yüzünden büyük sıkıntı yaşıyor. Yaşanan trafik yoğunluğu yüzünden evlerine ve iş yerlerine gitmekte zorlandıklarını ifade eden vatandaşlar, Maslak bölgesine ilave trafik ekiplerinin gönderilmesini ve mahalleye giden yollardaki trafiğin açılmasını istiyor. Personel servislerinin daha müsait noktalar varken mahalle girişine ve caddelere park etmeleri nedeniyle mağdur olduklarını belirten vatandaşlar, Başbakanlık İletişim Merkezi’ni (BİMER) başvuru yağmuruna tuttu. Sosyal medya üzerinden örgütlenen vatandaşlar, hazırladıkları örnek başvuru metnini mahalledeki duyarlı tüm vatandaşların BİMER’e göndermesini de istiyor.

BİMER’E gönderilen yazıda şöyle deniliyor;

Sayın yetkili;

İstanbul Sarıyer Maslak Ayazağa yolu üzerindeki DOĞUŞ Holding, KOTON Tekstil ve UNIQ AVM çalışanlarının kullandığı taşeron firmalara ait servis araçları, şirket araçları Maslak yolu üzerinde iş giriş çıkış saatleri ve gün ortasında şirket çevresinde müsait yerler varken ana cadde ortasında, kenarında çift şerit parklanma yaparak yolcu indi, bindi bekleme yaparak trafik akışını aksatmaktadır.

Bu aksaklıktan dolayı çevrede bulunan yaklaşık gayri resmi 100 BİN nüfuslu Ayazağa Mahallesi içinde ve bu ana caddeye bağlı yollarda ciddi anlamda araç trafiği oluşmaktadır. Oluşan trafik yüzünden Ayazağa-Maslak yolu Ayazağa Mahalle halkının tek ulaşım yolu olmasından dolayı mahalle dışında çalışan halk olarak sabah iş yerlerine geç kalmakta, iş yerlerinde sorun yaşamakta akşamları evlerine geç kalmakta ve günlük hayatlarını olumsuz derecede etkilemektedir.

Söz konusu yolun üzerindeki personel servis ve şirket araçları için müsait yerler olmasına rağmen şirket yetkililerinin ilgisizliği nedeniyle oluşan trafik yüzünden Ayazağa halkının gündelik hayatları, yaşam ve kişisel hak hürriyet özgürlükleri kısıtlanmaktadır.

Söz konusu araçların trafiği aksatmamaları için bir düzenleme yapılmasını ve Maslak – Ayazağa yolu üzerine ve Ayazağa Mahallesi içine araç parklanmasını önlemek için çaydırıcı olması adına, yaya, gezici, motorize bir trafik polisi personeli talep etmekteyim.

NOT: Haberdeki fotoğraf deneyimli Gazeteci İlker Akgüngör’ün ilkerakgungor.com isimli şahsi internet sitesinden alınmıştır…

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler