GündemManşet

AYŞEGÜL TERZİ İSYAN ETTİ

otobuste-darp-edilen-aysegul-terzi-ona-tek-bir-soru-sormak-istiyorum-190030-5

SARIYER GAZETESİ/ HABER MERKEZİ

Maslak’ta bayramın birinci günü şort giydi diye belediye otobüsünde saldırıya uğrayan 23 yaşındaki hemşire Ayşegül Terzi, 26 Ekim’deki ilk duruşmada saldırganın tahliye edilmesine isyan etti. Korkudan evden çıkamadığını söyleyen Terzi, “Şehir değiştireceğim. O dışarıda olduğu sürece ben bu şehirde huzur bulamam” dedi.

Olay 12 Eylül günü Maslak’ta meydana gelmişti. 23 yaşındaki hemşire Ayşegül Terzi, Maslak’ta evine gitmek için belediye otobüsüne binmişti. Otobüsün arka tarafında ayakta duran genç hemşireye kimliği belirsiz bir şahıs önce sözle sataştı.

ŞORT GİYENLER ÖLMELİ

Saldırgan şahıs, “Şort giyenler ölmeli” diye söylendikten sonra yukarıdaki demirlerde tutunarak genç kadının yüzüne tekme attı. Yüzünden yaralanan genç kızın şikayeti üzerine harekete geçen polis, zanlı Abdullah Çakıroğlu’nu yakaladı. Adliyeye sevk edilen Çakıroğlu ifade verdikten sonra serbest kalmıştı ancak savcılığın itirazı üzerine tekrar gözaltına alınıp tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

23 yaşındaki hemşire Ayşegül Terzi, 12 Eylül’de Maslak – Çekmeköy otobüsünde şort giydiği için güvenlik görevlisi Abdullah Çakıroğlu‘nun saldırısına uğramıştı. Saldırgan Çakıroğlu ilk duruşmada tahliye edildi, Ayşegül Terzi karara isyan etti.

sorta-tekme

İşte Terzi’nin ses getiren açıklamaları:

EVDEN ÇIKAMIYORUM

”Evden çıkamıyorum. Çıkarsam da babamla çıkıyorum. Kendimi hapse atılmış hissediyorum. O adamsa sokakta. Akli dengesinin bozuk olduğuna inanmıyorum. Bozuksa yeri hastane. Aklı yerindeyse de yeri hapishane.

TÜM KADINLARA SESLENİYORUM: ÇOK KORKUN

Tüm kadınlara sesleniyorum: Çok korkun! Çünkü bir otobüs dolusu insanın önünde beni öldürmeye kalkan saldırgan aramızda. O tekmeyi siz de yiyebilirsiniz.

NEDEN ÖLMEDİ BU BE!

Bu olay öncesi güçlü bir kızdım. Şimdi kendimi güçsüz ve silik hissediyorum. O tekmeyi öldürmek üzere boynuma attı. Sonra ‘Neden ölmedi bu be!’ dedi.

ŞEHİR DEĞİŞTİRECEĞİM

Şehir değiştireceğim. O dışarıda olduğu sürece ben bu şehirde huzur bulamam.

Başbakan, o adamın bana vurmasını onaylamadığını ‘mırıldansaydı’ diyerek dile getirdi. Mırıldanarak bana ne demesi gerekiyordu? Mırıldanmak da şiddettir.

BUGÜNE KADAR SUSTUK

Sosyal medyadan en acı mesaj maalesef bir kadından geldi: ”Keşke sana o otobüste tecavüz etseydi.’ Neden bir kadın, bir kadın için böyle bir şey diler?

Bugüne kadar sustuk ve onlara cesaret verdik. Artık konuşun lütfen. Yoksa bu ülke kadınlar için cehennem olacak.

BEN DE MÜSLÜMANIM

Saldırgan, Müslümanlığı kullanarak savunma yaptı. Ben de Müslüman’ım. Dinimizi böyle işlere alet etmek olmaz.

ŞORT SALDIRGANI HAKİM KARŞISINDA İFADE VERDİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir