GündemManşet

Aysın Günen; “AKP’liler daha Büyükşehir’e söz geçirip sahile korkuluk yaptıramadılar, hangi büyük projeyi yaptıracaklar”

aysin-gunen-sariyer1

MERT CİN/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer Belediye Meclisi’nin sevilen ve başarılı ismi CHP’li Meclis Üyesi Aysın Günen, Sarıyer Gazetesi’ni ziyaret ederek önemli açıklamalarda bulundu. Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu’yla ilçe ve ülke gündemi üzerine değerlendirmelerde bulunan Günen, “Gazetenizdeki Gölge Adam’ın yazılarını yakından takip ediyorum. Gölge Adam’ın yazısında bahsettiği Ak Partili Meclis üyesinin kim olduğunu merak ediyorum. Gerçekten çok ilginç bir olay” diye konuştu.

AKP’LİLER KOMİSYON TOPLANTILARINA KATILMIYORLAR

aysin-gunen7

Sarıyer’deki AK Partili Meclis Üyeleri’nin komisyon toplantılarına özellikle katılmadıklarını ifade eden Günen bu konuda şunları söyledi; “AK Parti’deki meclis üyesi arkadaşlarımız komisyon toplantılarına ne yazık ki katılmıyorlar. Çoğu kez arayıp haber verilmesine rağmen toplantılara keyfi olarak katılmıyorlar, daha sonra da ‘Bizi toplantılara almıyorlar’ diye bizi eleştiriyorlar. Bunlar bence çok yanlış şeyler. Sadece İmar Komisyonu gibi birkaç komisyona katılıyorlar. Biz istiyoruz ki Ak Parti’deki arkadaşlarımız da meclisteki komisyonlarımıza gelsinler, olayların içerisinde yer alsınlar, ortak akıl oluşturalım”

BELEDİYE AÇILIŞLARINA AKP’LİLER NEDEN KATILMIYORLAR!

Sarıyer Belediyesi’nin yaptığı açılışlara AK Parti’den hiçbir meclis üyesinin katılmadığını ifade eden Aysın Günen; “Hepimiz ister CHP’li olsun isterse AK Partili olsun Sarıyer Belediyesi Meclis Üyesi sıfatı taşıyan kişileriz. Sarıyer Belediyesi’nin yaptığı açılışlara sadece CHP’li meclis üyeleri katılmamalı, hiç değilse AK Parti’den bir meclis üyesi ve temsilci arkadaşımız da katılmalı. Belki orada kendi seçmenleriyle buluşma ve onların da sorunlarını dinleme fırsatı bulacaklar. Her olaya siyaset gözüyle bakmamak gerekiyor. Belediye Başkanımız Şükrü Genç, mecliste herkesi davet etmesine rağmen Tarabya’daki Nazım Hikmet’i anma programına hiçbir AK Partili meclis üyesi ne yazık ki katılmadı. AK Partili arkadaşlarımız maalesef halk içinde değiller” diye konuştu.

DAHA SARIYER SAHİLİNE BARİYER YAPTIRAMADILAR

sariyer sahil55

Sarıyer’deki AK Partili Büyükşehir Belediye Meclis üyelerinin Sarıyer’in sorunlarına kayıtsız kaldığını belirten Aysın Günen; “Büyükşehir Belediyesi olarak Sarıyer’in sorunlarını çözüyoruz diyorlar. Oysa daha Sarıyer sahiline korkuluk ve bariyer yaptıramadılar. İnsanlar sahilde yürürken denize düşme tehlikesi yaşıyor. Denize düşseler çıkma şansları yok. Büyükşehir Belediyesi’ni pek çok kez ikaz etmemize rağmen bugüne kadar hiçbir şey yapmadılar. Buradaki AK Partili meclis üyesi arkadaşlarımız da ‘Büyükşehir Sarıyer’e hizmet getiriyor’ diye açıklama yapıyorlar. Lütfen ilçemizin sorunlarına karşı biraz daha duyarlı davransınlar. Daha sahili yaptıramadılar ilçemizin hangi büyük sorununu çözdürebilecekler merak ediyorum” şeklinde konuştu.

aysin-gunen-6

SARIYER BELEDİYESİ HER ALANDA ÇALIŞIYOR

Sarıyer Belediyesi’nin ilçe genelinde çok önemli hizmetlere imza attığını dile getiren Günen; “Belediye olarak doğrudan sorumlu olmadığımız halde ilçe genelindeki okulların eksikliklerini gidermeye çalışıyoruz. Yollar, kaldırımlar, cemevleri, kültür merkezleri ve bitmek üzere olan belediye hizmet binasını yaptırıyoruz. Sarıdağ yolunu yaptırdık, buralara eskiden ambulans bile giremiyordu. Bunları görmezden gelmemek lazım” dedi.

MOTOSİKLETÇİLER SÜREKLİ KAZAYA NEDEN OLUYOR

Sarıyer Merkez’deki önemli bir soruna da dikkat çeken meclis üyesi Aysın Günen; “Sarıyer’in merkezinde özellikle motosiklet sürücüleri sürekli kazaya neden oluyorlar. Kırmızı ışık falan dinlemeden trafiği felç ediyorlar, yayaları eziyorlar. Her gün 4-5 kişiyle çarpışıyorlar, sürekli kazaya neden oluyorlar. İnsanlar için ciddi bir tehlike. Bizim kiracımız bu motosiklet kazaları yüzünden kalçasını kırdı şuan evde yatıyor. Şehit Mithat Yılmaz Caddesi ışıklarda Allah’ın her günü motosiklet kazası yaşanıyor. Trafik ekiplerinin bu konuya el atması gerekiyor” diye konuştu.

Sarıyer Gazetesi’nin ilçenin nabzını tuttuğunu ve ciddi bir kamu hizmeti yaptığını ifade eden Meclis Üyesi Aysın Günen, gazetemize ilçemize katkılarından dolayı teşekkür etti.

sariyer-ekmege-zam1-2

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler