GündemManşet

BALTALİMANI HASTANESİ’NE “EĞRİ BACAK” DAVASI

baltalimani-hastanesi

SARIYER GAZETESİ/ HABER MERKEZİ

Şahin Ç, 10 yaşındaki oğlu E.’Çnin bacağının eğrilmesine neden olduğunu öne sürdüğü Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve ameliyatı yapan doktor hakkında suç duyurusunda bulundu.

BACAK ALÇIYA ALINDI

Silivri’de yaşayan 10 yaşındaki E. Ç., iki yıl önce okulda arkadaşlarıyla oyun oynarken düşerek bacağını kırdı. Ailesi, E.Ç’yi Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürdü. Çocuğun kaval kemiğinde kırık tespit edildi. Diz altındaki büyüme çekirdeği de hasar gören E.Ç’nin bacağı alçıya alındı.

AMELİYAT DA ÇARE OLMADI

İddiaya göre iki ay sonra doktor, “İyileşti” diyerek küçük çocuğun bacağındaki alçıyı çıkardı. Ayağının üzerine basan E.Ç, “Bacağım acıyor” deyince doktor bacağı ikinci kez alçıya aldı. İki ay daha alçıda bekleyen E.Ç’nin bacağından alçı çıkarılınca bacakta eğrilik olduğu tespit edildi. Temmuz 2015’te ameliyata karar verildi. Ancak ameliyat sırası nedeniyle operasyon tam 1 yıl sonra yapılabildi. Geçen süre içinde bacağındaki eğrilik daha da artan E.Ç’nin bacağına ameliyat da çare olmadı. Baba Şahin Ç, ihmali bulunduğunu öne sürdüğü doktor ve hastane hakkında suç duyurusunda bulundu.

sariyer-de-bomba-alarmi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir