GündemManşet Altı

Büyükdere Ali Yılmaz Balıkçılar Parkı açıldı

ali-yılmaz-balikcilar-parki-4

Sarıyer Belediyesi’nin baştan aşağı yenileyerek daha modern, işlevsel hale getirdiği ve semt sakinlerinin çok sevdiği bir isim olan Ali Yılmaz’ın adının verildiği Ali Yılmaz Balıkçılar Parkı hizmete açıldı.

 Yetmiş metrekare yeşil alan, 160 metrekare çocuk alanı,700 metrekare sert zemin olmak üzere toplamda 930 metrekare olan alana spor aletleri ilave edilen parkın açılışına ailesi, yakınları ve Büyükdere halkı katıldı.

DİSK Eski Genel Başkanı ve CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi ile birlikte mahalle muhtarı Ali Yazıcı, mahallenin sivil toplum kuruluşu başkanı Fikret Yazıcı, merhum Ali Yılmaz’ın kızı Elif Yılmaz, Cami Derneği adına Hüseyin Kaya, Balıkçılar Derneği Başkanı Erdal Taşkent, CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz törende konuşma yaptılar.

ali-yılmaz-balikcilar-parki-5

Başkan Genç: Bu ad, bu parka çok yakıştı.

En son konuşmacı olarak söz alan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, park yapmalarının asıl amacının bu alanlarda gönüllerin buluşmasını sağlamak olduğunu söyledi. Parka ismi verilen merhum Ali Yılmaz’ın adına yakışan bir Büyükdereli olduğunu belirten Başkan Genç, zamanının çoğunu halkın arasında geçiren bir insanın adının yine halkın buluştuğu bir mekana verilmesinin sevincini yaşadıklarını söyledi.

ali-yılmaz-balikcilar-parki-3

7 Yılda 400 Bin metrekare yeşil alan

Görevleri süresince Sarıyer’de 400 Bin metrekare yeşil alan oluşturduklarını hatırlatan Başkan Şükrü Genç, bu uğurda emek veren tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür etti. Ülke olarak birlik beraberliğin çok daha değerli hale geldiği günlerden geçtiklerinin altını çizen Genç, “Hepimizin 1 Mayıs Emek bayramı kutlu olsun” dedi.

ali-yılmaz-balikcilar-parki-2

Ali Yılmaz Kimdir?

1950 yılında Sivas’da doğdu. Daha sonra ailesiyle birlikte Sarıyer’e yerleşti. 1989 – 1994 yılları arasında Balıkhane Müdürlüğü yaptı. Sosyal Demokrat Halkçı Parti ilçe başkanlığı yaptı.  Daha sonra da Cumhuriyet Halk Partisi ilçe ve il yöneticiliği görevinde bulundu. Büyükdere Spor Kulübü Fahri Başkanı oldu. Aynı zamanda birçok dernekte görev aldı. 5 Haziran 2007’de geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

ali-yılmaz-balikcilar-parki-1

ali-yılmaz-balikcilar-parki-

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir