GündemManşet

BÜYÜKŞEHİR ONAYLADI; “AYAZAĞA’YA CEMEVİ YAPILACAK”

sevimyalınkılıç2

_ayrac

Ayazağa’da ayrılan 1000 metrekarelik kültür ve sosyal tesis alanı içerisine cemevi yapılmasına ilişkin teklif, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy birliğiyle kabul edildi.

_ayrac

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer Ayazağa’da ayrılan bin metrekarelik kültür ve sosyal tesis alanı içerisine cemevi yapılmasına ilişkin teklif, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy birliğiyle kabul edildi. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında, Ayazağa Mahallesi’nin 1/1000 ölçekli uygulama imar planı teklifini içeren komisyon raporu oylama sunuldu. Rapor, oy birliğiyle kabul edildi. Karara göre, plan içerisinde bin metrekarelik alana kültür ve sosyal tesis alanı olarak ayrılan bölgeye cemevi yapılacak.

YALINKILIÇ; “YAKLAŞIK 1 YILLIK BİR ÇALIŞMANIN SONUCU”

Konuya ilişkin açıklama yapan CHP’li Sarıyer Meclis Üyesi Sevim Yalınkılıç şunları kaydetti:”Ayazağa Mahallesi’ne cemevi yapılacak. Bu planda cemevi var. Yıllardır plansız olan Ayazağa Mahallesi’nde alınan kararla 1/1000’lik imar planı oy birliğiyle geçmiştir. Plan içerisinde cemevinin yanı sıra yeşil alanlar, parklar, rekreasyon alanlar da var. Bölgedeki vatandaşların ihtiyaçlarının çözümüne yönelik plan. Ayazağa halkının görüşleri alınarak ve yaklaşık 1 sene boyunca çalışarak bu plan yapıldı. Oy birliğiyle geçti.”

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler