GündemManşet

Çayırbaşı’da kömür sevinci! Devlet, Romanlar’ın yüzünü güldürdü!

cayirbasi-komur-dagitimi1 (9)   _ayracSARİYERGAZETESİ.COM vatandaşların sorunlarının çözülmesine yardımcı olmaya devam ediyor. Sarıyer’de Roman vatandaşların yoğun olarak yaşadığı Çayırbaşı‘ya kış ortası olmasına rağmen bugüne kadar tek çuval kömür yardımı dahi yapılmaması büyük tepkiye neden olmuştu.

***

Sarıyer Gazetesi, Dernek Başkanı Yaşar Taşkent‘in bu konudaki isyanını gündeme taşımıştı. Haberimizin yayınlanmasından bir gün sonra Sarıyer Kaymakamlığı Çayırbaşı’ya kamyonlar dolusu kömür yardımı gönderildi. Devlet, Romanların yüzünü güldürdü.

_ayrac

MERT CİN/ ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

10 yıldır Sarıyer halkının sesi ve sözcüsü olan Sarıyer Gazetesi, yine bir sorunun daha çözülmesine yardımcı oldu. Sarıyer’in Roman mahallesi Çayırbaşı’ya bugüne kadar tek çuval bile kömür yardımı yapılmaması ve Sarıyer Kaymakamlığı’nın hazırladığı kömür dağıtım listesinde mahallenin son sıralara bırakılması büyük rahatsızlık yaratmıştı. Çayırbaşı Roman Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yaşar Taşkent, Sarıyer Gazetesi’ne yaptığı açıklamada “Mahallemiz Sarıyer’in doğalgazsız tek mahallesi, insanlar burada derme çatma teneke evlerde ve barakalarda yaşıyor. 50 aile her an donmak üzere. Kömür yardımını yazın mı yapacaklar” diye isyan etmişti.

HABERİMİZDEN HEMEN SONRA ÇAYIRBAŞI’YA KÖMÜR YARDIMI YAPILDI

cayirbasi-komur-dagitimi1 (5)cayirbasi-komur-dagitimi1 (2)

Sarıyer Gazetesi’nde yayınlanan haberden bir gün sonra Çayırbaşı kömür sevinci yaşadı. Sarıyer’in sorunlarına duyarlılığıyla bilinen Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, vatandaşların yaşadığı sıkıntıya kayıtsız kalmadı. Gelişmeleri gazetemizden takip eden Kaymakam Bilgin, hemen talimat vererek Roman vatandaşların kömür sıkıntısının çözülmesini istedi. Bilgin’in talimatından sonra Çayırbaşı’ya kamyonlar dolusu kömür gönderildi. Dün gün boyu Çayırbaşı Meydanı’na indirilen kömürler, listede ismi bulunan Roman vatandaşlara dağıtıldı. Günler sonra kömüre kavuşan vatandaşların sevinçleri gözlerine yansıdı. Devletin kömür yardımı vatandaşların yüzlerini güldürdü.

YAŞAR TAŞKENT; “SAYIN KAYMAKAMIMIZ GÜRSOY OSMAN BİLGİN’E VE BEKİR BATU’YA ÇOK TEŞEKKÜRLER”

cayirbasi-komur-dagitimi1 (1)cayirbasi-komur-dagitimi1 (6)

Mahallesindeki sorunu gündeme getirerek önemli bir sorumluluğu üstlenen Çayırbaşı Roman Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yaşar Taşkent, “Çayırbaşı’daki Roman kardeşlerimizin kömür sorununu Sarıyer Gazetesi aracılığıyla yetkililere duyurduktan sadece bir gün sonra mahallemize kömür yardımı geldi. Mahallemizde artık insanlar mutlu. Sarıyer Gazetesi’ne ve Bekir Batu’ya bizim sesimiz olduğu için halkımız adına çok teşekkür ediyorum. Bizim sorunumuza kayıtsız kalmayan ve hemen talimat verip mahallemizi kömüre kavuşturan Sayın Sarıyer Kaymakamımız Gürsoy Osman Bilgin‘e de çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

***

cayirbasi-komur-dagitimi1 (3)

*

cayirbasi-komur-dagitimi1 (10)

*

cayirbasi-komur-dagitimi1 (8)

*

cayirbasi-komur-dagitimi1 (4)

*

cayirbasi-komur-dagitimi1 (7)

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler