GündemManşet

CHP’Lİ YEDEKÇİ HARVARD ÜNİVERSİTESİ’NDE 2 KONFERANS VERDİ

gulay-yedekci_ayracDünyaca ünlü Harvard Üniversitesi, CHP’nin sevilen ve başarılı isimlerinden İstanbul Milletvekili Gülay Yedekçi’yi ağırladı. Mimar Yedekçi, Harvard Üniversitesi’nde iki ayrı konferans verdi, konuşmasında önemli tespitlerde bulundu.

_ayrac

İlk konferansını Harvard Graduate School of Design’da 20 Eylül 2016 günü “Yerel, Ulusal ve Küresel Siyaset Bağlamında İstanbul’da Kentsel Dönüşüm” üzerine veren Gülay Yedekçi’nin ikinci konferansı ise 21.09.2016 günü Harvard University de “Milletvekili gözünden Cinsiyet Ayrımının Politikaya yansımaları” başlığı ile gerçekleşti.

CHP’li Yedekçi, Harvard Üniversitesi’nin Ortadoğu Çalışmaları Merkezi’nce düzenlenen “Modern Dünyada Türkiye Seminerleri”nde konferans verdi. Yedekçi ABD’li yöneticiler ve öğrencilerle de bir araya geldi. Kentsel Dönüşüm, Geleceğin Şehirleri ve Biyomimikri Doğadan Esinlenen Tasarım uzmanı Yrd. Doç. Dr. Gülay Yedekçi, seminer kapsamında ilk olarak, “Yerel, Ulusal ve Küresel Siyaset Bağlamında İstanbul’da Kentsel Dönüşüm” başlıklı bir konuşma yaptı.

İSTANBUL’UN KENTSEL DÖNÜŞÜMÜNÜ ANLATTI

Yedekçi konuşmasında, bir mimar ve akademisyen olarak kent politikaları ve kentsel dönüşüm üzerine çalışmalar yaptığını, milletvekili olduktan sonra da bu konuda çeşitli faaliyetlerde bulunduğunu anlattı. Yedekçi’nin, İstanbul’daki kentsel dönüşümü, yenileme alanları, Yedikule Bostanları, yeşil alanların imara açılıp imtiyazlı kişilere imar hakkı verilmesi, camilerin ticaret alanına çevrilmesi gibi konularda yaptığı çalışmalardan ve meclise verdiği soru önergelerinden örneklerle anlattığı konuşması salondaki dinleyiciler tarafından ilgiyle takip edildi.

Gülay Yedekçi ikinci olarak, Harvard Üniversitesi bünyesindeki Harvard College’de de “Milletvekili gözünden Cinsiyet Ayrımının Politikaya yansımaları – Siyasette Cinsiyet Meselesi” konulu bir konuşma yaptı.

2014 Yılında “En İyi Mimar” ödülünü olan Yedekçi, engelliler için “Turuncu Bayrak”, “Mars’ta Yaşam” ve “Uluslararası Ekolojik Kadın Köyü” projelerinin de mimarıdır. Çok sayıda makalesinin yanı sıra yayınlanmış 4 kitabı bulunmaktadır.

gulay-yedekci2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir