GündemManşet

Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Medineli Hacıosman Cami’nde peş peşe patlamalar yaşandı, cemaat cuma namazını yarıda bırakıp kaçtı!

 medineli-haciosmanoglu-cami111_ayrac

Sarıyer Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Medineli Hacıosmanoğlu Camii‘nde cuma namazının kılındığı sırada peş peşe patlamalar duyuldu. Caminin içi bir anda dumanla doldu. Bunun üzerine paniğe kapılan cemaat namazı yarıda kesip camiyi terk etmek zorunda kaldı. Elektrik kablolarının tutuşmasıyla patlamaların yaşandığı ve yangın çıktığı öğrenilen camiye, itfaiye ekipleri müdahale etti.

_ayrac

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Olay, Sarıyer Cumhuriyet Mahallesi Hacıosman Gül Sokak’ta bulunan Medineli Hacıosmanolu Camii‘nde meydana geldi. Cami cemaati cuma namazının 4 rekat sünnetini kıldıktan sonra, cami imamı Davut Öksüz’ün vereceği hutbeyi dinleyecekti ki bu sırada elektrik kabloları etrafa kıvılcım saçmaya başladı.

KABLOLAR TUTUŞTU, ORTALIĞI DUMAN KAPLADI

Kablolardaki yanma nedeniyle kısa sürede içerisi dumanla kaplandı. Bunun üzerine imam Davut Öksüz cemaatin camiyi boşaltmasını istedi. Camide bulunanların patlamalar ve dumanın nedenini bilmemesi bu sırada panik yaşanmasına yol açtı. Kısa sürede camiye gelen itfaiye ekipleri kablolardaki kıvılcımları söndürdü. Bu anlar da bir amatör kamera tarafından an be an görüntülendi.

PANİK YAŞANDI CEMAAT CAMİYİ TERKETTİ

Yangın sırasında camide bulunan Sabri Şahin, “Camide kablolardan kaynaklanan bir yangın çıktı. Yaralanan yok. 5 dakika sonra itfaiye geldi. Hoca hutbeye çıkmamıştı. Ufak bir panik yaşandı” diye konuştu. Yangının ardından zarar gören kabloları yenilemek üzere çalışma başlatıldı.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler