GündemManşet

Didem Engin; “Hükümet elini vatandaşın cebinden çeksin”

didem-engin10

_ayracCHP İstanbul Milletvekili Didem ENGİN, İstanbul’da yapılan ulaşım zamlarına tepki göstererek, “Dünyada petrol ucuzlarken bizde petrole bağlı hizmetler zamlanıyor. Bu haksız, hukuksuz bir zamdır” dedi.

_ayrac

İstanbul’da Pazar gününden itibaren geçerli olmak üzere İETT otobüsleri, metrobüs ve özel halk otobüsleri, raylı sistem ve şehir hatları vapurları ücretlerine yapılan zamma tepki gösteren CHP İstanbul milletvekili Didem Engin, Haziran 2014’ten bu yana varil fiyatı olarak yüzde 70 ucuzlayan petrol fiyatlarını hatırlattı. Petrol fiyatlarındaki düşüşe rağmen hükümetin hiçbir haklı gerekçe olmaksızın ulaşım hizmetlerine getirilen bu zamma karşı çıkan Didem Engin, hükümetten elini vatandaşın cebinden çekmesini istedi.

BU EKONOMİK BASKIYA SON VERİLSİN!

Yılbaşında OGS ve HGS geçişleri ile elektrik ücretlerine ve çeşitli vergilere getirilen zamları da hatırlatan Didem Engin, dar gelirli vatandaşlar üzerinde zamlar aracılığıyla yapılan bu ekonomik baskıya son verilmesi gerektiğini söyledi. Emeklilere verilen 100 liralık zam ile asgari ücrete yapılan 300 liralık zammın mal ve hizmetlere yapılan zamlarla geri alındığını vurgulayan Didem Engin, bu durumun AKP’nin ekonomi politikasının iflas ettiğinin bir göstergesi olduğunu sözlerine ekledi.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler