GündemManşet

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI; CAMİDE, CHP’Lİ SARIYER BELEDİYESİ VE ŞÜKRÜ GENÇ’İ HEDEF GÖSTEREN İMAMA HESAP SORACAK MI?

diyanet-isleri-baskani-mehmet-gormez2

ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

Türkiye, geçtiğimiz Cuma günü, Zeytinburnu Maltepe Ülker Camii imamının Cuma hutbesinde cemaate söylediği siyasi ve propaganda içerikli utanç verici sözlere tanık oldu. AKİT’in yayınladığı yalan haber üzerinden CHP’li Sarıyer Belediyesi ve Belediye Başkanı Şükrü Genç’i cami düşmanı gibi gösteren konuşmalar yapan imam, söz konusu gazetenin asparagas haberini vaaz konusu yapmıştı. Din görevlisi olduğunu unutup gazete manşetlerini vaaz konusu yapmaktan çekinmeyen cami imamı, camide bulunan tüm vatandaşları CHP ve Sarıyer Belediyesi aleyhine açıkça kışkırtmıştı. Bayrampaşa Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde görevli polislerin çoğunlukta olduğu cami cemaatinden bazıları da CHP’yi ve Sarıyer Belediyesi’ni yuhalamışlardı. Rezalet; cami çıkışı cemaatten bazı kişilerin, durumu Sarıyer Belediyesi’ne haber vermesiyle gün yüzüne çıkmıştı.

CAMİ İMAMI, SARIYER’DE İNFİAL YARATTI

İşte bir camide kesinlikle yaşanmaması gereken ve özellikle 15 Temmuz sonrası daha çok ihtiyaç duyduğumuz birlikteliğe gölge düşüren bu tahrik girişimi Sarıyer’de büyük tepkiye neden oldu. Söz konusu cami imamı hakkında Sarıyer Belediyesi yetkilileri savcılığa suç duyurusu bulunmaya hazırlanırken, gerek CHP camiası gerekse Sarıyer’de çok farkı kesimden tepkiler gelmeye devam ediyor. Sosyal medyada yüzlerce kişi rezalete tepki gösterirken, Sarıyer Belediyesi de rezaleti kınayan çok sert bir açıklama yayınlamıştı. Sarıyer’de bazı çevrelerde söz konusu imamın FETÖ’cü olabileceği ve halkı bilerek iç kargaşaya sürüklemeye çalıştığı şeklinde düşünceler de hakim.

GÖRMEZ, CAMİ İMAMINI AÇIĞA ALACAK MI?

Şimdi Sarıyer’de tüm gözler, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’de… Zira herkesin merak ettiği soru şu; “Bir din görevlisinin halkı birbirine düşürecek açıklamalar yapması, camiye siyaset sokması, yalan haber üzerinden siyasi propaganda yapması ve en önemlisi de anayasal düzeni bozacak halk ayaklanmasına zemin hazırlayabilecek kışkırtıcılığa yeltenmesi bir cami imamının görevleri arasında mı yer alıyor? ”

Eğer tüm bunlar bir cami imamının görevi değilse, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in söz konusu kişi hakkında nasıl bir işlem yaptıracağı merak ediliyor.

Gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz… Bizi takip edin!

cami-imami-sukru-genci-hedef-gosterdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir