GündemManşet

Emirgan’da dubaları kırıp kaldırımları otoparka çevirdiler!

sarıyer-emirgan-dubalar1 (3)

***

_ayracEmirgan’da, Sarıyer Belediyesi’nin yayaların rahatça yürüyebilmeleri için yaptığı kaldırım kenarlarına koyduğu dubalar, sorumsuz vatandaşlar tarafından kırılmaya başlandı. Kırılan dubalar sonrası araçlar yaya kaldırımlarına park ediliyor.

_ayrac

HABER MERKEZİ/ ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer’in en gözde semtlerinden Emirgan’da kaldırımlar araçların parklanma alanına döndü. Sarıyer Belediyesi geçtiğimiz yıllarda mahalledeki tüm kaldırımları baştan aşağı yenilemiş, kaldırım kenarlarına da araçların kaldırımları işgal etmemesi için dubalar yerleştirmişti.

DUBALARI KIRIP, KALDIRIMLARI OTOPARKA ÇEVİRDİLER

Ancak özellikle Emirgan Mektebi Sokak’ta bulunan dubalar bölgede yaşayan vatandaşlar ve sorumsuz bazı esnaf tarafından kırılmaya başlandı. Kırılan dubalar sonrası kaldırımlar araçların park alanına döndü. Sarıyer Gazetesi’nin objektiflerine yansıyan bir fotoğraf karesinde, kırılan dubalar ve kaldırıma park etmiş bir minibüs görülüyor. Bölgede yaşayan vatandaşlar Sarıyer Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin, kaldırımlara zarar veren, dubaları kıran ve yaya kaldırımlarına park eden araç sahiplerinin cezalandırılmasını istiyor.

***

sarıyer-emirgan-dubalar1 (2) copy

***

sarıyer-emirgan-dubalar1 (4)   sarıyer-emirgan-dubalar1 (1)

Related Articles

One Comment

  1. o araçların lastiklerini indirip gereken cezayı verecen vatandaşta duyarsız şişkayet etmez bakar durur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir