GündemManşet Altı

Engelsiz Yaşam Vakfı 2015’in en iyilerini seçti

maslak1

Engelsiz Yaşam Vakfı Yılın En İyileri Ödül Töreni, önceki akşam Steigenberger İstanbul Maslak Hotel’de yapıldı. Ödül töreninde engelli sanatçı Yalçın Menteş için açık artırma da düzenlendi.

Engelsiz Yaşam Vakfı’nın, “Yılın En İyileri 2015” ödülleri sahiplerini buldu. Bu yıl altıncı kez düzenlenen tören, Steigenberger İstanbul Maslak Hotel’de gerçekleşti. Törenin açılış konuşmasını yapan Vakıf Başkanı Atilla Kalpakarslan, İstanbul’da yaşanan terör saldırısı nedeniyle programı iptal etmeyi düşündüklerini belirterek, “Fakat biz bir vakfız ve geceyi engelliler adına ve engeli olan bir dostumuz adına düzenledik, eğlencelerimizi de bir kenara bıraktık” dedi. Ödül töreninde, “Yaşarken Değerlerimize Sahip Çıkalım” projesi kapsamında engelli sanatçı Yalçın Menteş için de bir açık artırma düzenlendi. Açık artırmada Kayahan’ın son konserinde kullandığı şapka ve mikrofon satışa sunuldu. Polat Yağcı 22 bin, Cengiz Kurtoğlu 45 bin liraya aldıkları aldıkları şapka ve mikrofonu geri bağışladı. Bunun üzerine tekrar edilen açık artırmada Hasan-Ayşegül Peker çifti 16 bin liraya o iki parçanın yeni sahibi oldu. Mehmet Yiğitalp’in de 7 bin liralık yardımıyla toplanan para 90 bin lirayı buldu. Bu para, Menteş’e bağışlandı. Bu destek, sahneye tekerlekli sandalyeyle çıkan Menteş’i gözyaşlarına boğdu.

maslak2

“Yılın En İyi Moda Programı ”, “İşte Benim Stilim” seçildi. Ödülü yarışmanın jüri üyelerinden Ivana Sert ve Uğurkan Erez birlikte aldı.

maslak3

BURNU KIRILDI

Gecede, “Yaşam Boyu Meslek ve Onur Ödülü” alan tiyatro sanatçısı Haldun Dormen’in burnundaki sargı dikkat çekti. Oyuncu “Geçtiğimiz günlerde düşme tehlikesi yaşadım ve burnum kırıldı. Çok şükür, şimdi daha iyiyim” dedi.

maslak4

Gecede “Yılın En İyi Sosyal Sorumluluk Programı Özel Ödülü”nü alan Vahe Kılıçarslan, “18 yılda 3 bin dar gelirli ailenin evini yeniledik. Engelli kardeşlerimin beni böyle anlamlı ödüle layık görmeleri çok onurlandırdı” dedi.

maslak5

11 Mayıs’ta evleniyor

Amerikalı sevgilisi Sarah Margaret Scott ile evlilik hazırlığı yapan Tolga Karel, düğün tarihini açıkladı: “Sonunda gerçek aşkı bulduğuma inanıyorum. 11 Mayıs’ta nişanlım Sarah Margaret Scott’la evleneceğiz. İstanbul’da 13 bölümlük bir diziyle anlaştım. Amerika-Türkiye arası gidip geleceğim.”

maslak6

Estetikçi Op. Dr. Eser Aydoğdu, “Yılın En İyi Estetik Kliniği” ödülünü Rafet El Roman’dan aldı.

maslak7

“Kırgın Çiçekler”, “Yılın En İyi Drama Dizisi” ödülünü aldı. Özgür Çevik ve İpek Karapınar törene genç oyuncu arkadaşlarıyla birlikte katıldı.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler