GündemManşet

FETÖ, İŞ ADAMI GALİP ÖZTÜRK’E KUMPAS KURMUŞ

galip-ozturk

SARIYER GAZETESİ/ HABER MERKEZİ

Metro Holding Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk, Darbe Girişimi Araştırma Komisyonu’na bilgi verdi. İşadamı Öztürk, FETÖ’nün İstinye’de yapmak istediği bir okul üzerinden kendisine kumpas kurduğunu söyledi. Öztürk, “Okulu da yurdu da yapmadılar. Bahçe düzenlemesi yaptırdılar bize” dedi.

Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Galip Öztürk’ü dinledi. İş adamı Galip Öztürk, 15 Temmuz darbe girişimini, darbelerin ve gizli oluşumların siyaset üzerindeki etkilerini araştırmak amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonuna bilgi verdi. Öztürk, FETÖ’nün kendisine kumpas kurduğunu öne sürdü.

O OKULU DA YURDU DA YAPMADILAR

FETÖ imamlarının kendisinden İstanbul İstinye’de 6,5 milyon lira tutarında bir okul yaptırması talebinde bulunulduğunu ifade eden Öztürk, “Bu okulu inşaat şirketim üzerinden kendim yapmak istedim. Benden 6,5 milyon TL talep ettiler. İnşaat ekibimiz var neden para istiyorsunuz diye sordum. Bozuldular, sonra defalarca geldiler. Parayı nakit istiyorlar, makbuz bile yok ortada. Parayı veremeyeceğimi söyledim bozuldular. Proje çalışması yaptırdım. O okulu da yurdu da yapmadılar. Bahçe düzenlemesi yaptırdılar bize” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir