GündemManşet

Flaş! Kadir Abi uyuma! Sarıyer sahili çöplüğe döndü!

sariyer-sahil-kirlendi (7)

MERT CİN/ SARIYER GAZETESİ

İstanbul’un en güzel semtlerinden Sarıyer sahilinde deniz kirliliğinin artması vatandaşların tepkisine neden oluyor. Sahilin adete çöplüğe dönmesi vatandaşları kızdırırken deniz temizliğinde yasal sorumlu İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin vurdumduymazlığı ise gözlerden kaçmıyor.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI TOPBAŞ UYUYOR MU?

Bir çok vatandaş sahil temizliğinin Sarıyer Belediyesinin sorumluluğunda olduğunu zannederek tepki gösterirken yasal sorumluluk sahibi Büyükşehir Belediyesi’nin temizlik adına hiç bir işlem yapmaması “Kadir Başkan uyuyor mu? Denizlerin temizliği Büyükşehir Belediyesi’ne aitken neden bir şey yapılmıyor. Büyükşehir ne işe yarıyor” yorumlarına neden oluyor.

İSTİNYE KOYU PİSLİKTEN GEÇİLMİYOR!

Bu arada İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İSPARK’ın Tekne Park olarak kullandığı ve her yıl milyonlarca lira kira geliri elde ettiği İstinye Koyu’ndaki deniz kirliliği ise her geçen gün artıyor. İstinyeliler; “Böyle giderse deniz pislikle dolacak. İSPARK Tekneleri karaya park etmek zorunda kalacak. Büyükşehir lüks teknelerden milyonlarca lira kira parası alırken, bir kaç bin lira harcayıp denizi temizletemiyor, yazıklar olsun” diye isyan ediyor.  

Sarıyer Gazetesi‘ni arayan vatandaşlar, denizlerdeki bu pislik temizlenmezse önümüzdeki günlerde sesimizi duyurmak için demokratik hakkımızı kullanıp Sarıyer’de büyük bir eylem yapacağız diye konuştular.

sariyergazetesi.com

sariyer-sahil-kirlendisariyer-sahil-kirlendi(2)sariyer-sahil-kirlendi(4)sariyer-sahil-kirlendi(9)sariyer-sahil-kirlendi(12)sariyer-sahil-kirlendi(10)sariyer-sahil-kirlendi(14)

 

istinye-koyu-copluge-dondu-1-743x400 (1)

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler