GündemManşet

Gazeteci Hasan Karakaya… Tarabya Oteli… Tetikçi…2 milyon dolar…6 gün gözaltı! İşte dikkat çekici köşe yazısı;

hasankarakaya-tarabya-oteli

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Yeni Akit gazetesi yazarı Hüseyin Öztürk, 8 Ocak tarihli köşe yazısında Tarabya Oteli’nde geçtiği iddia edilen garip bir olayı köşesine taşıdı. Yazıda, geçtiğimiz günlerde Suudi Arabistan’da kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Hasan Karakaya’nın başından geçen ilginç olaylar anlatıldı. Merhum Gazeteci Karakaya’nın hiç gitmediği Tarabya Oteli’nde sözde bir tetikçiyle buluştuğu ve 2 milyon dolar karşılığında dönemin Anayasa Mahkemesi Başkanı Yekta Güngör Özden’e suikast planladığı iftirasıyla boş yere 6 gün hapis yattığı ifade edildi.

İşte köşe yazısındaki dikkat çekici o bölüm;

Hasan Karakaya ve Tarabya Oteli

… Tarabya Oteli’ne de götüremedim.

Hatırlarsınız, 1999 yılında sebebi hâlâ belli olmayan 6 günlük garip bir gözaltı yaşadı.

O günlerin Anayasa Mahkemesi başkanı mı yardımcısı mı hatırlamıyorum,Yekta adında bir şahsın öldürülmesi için güya Hasan Karakaya, Tarabya Oteli’nde, Kasım isimli bir tetikçiyle buluşmuş ve 2 milyon dolar vermişmiş.
Bu olayı mektupla hapishaneden anlatan Kasım kişisi, Vakit Gazetesi’ndeki iki Hasan’dan birisi olarak Karakaya’yı işaret etmişti.

Nasıl teşhis ettiği ise tüm dünya komedyenlerini şarampole yuvarlayacak cinstendi. Hasan ağabeyi “telefonla katıldığı” bir televizyon programından“görüp” teşhis etmişti.

Evet, Hasan Maden ile Hasan Karakaya, adliye ve emniyet tarihinde, kıyamete kadar yaşanmayacak böyle acayip ve garaip bir gözaltı yaşadılar.

Keşke dönemin adliye ve emniyet yetkilileri bir açıklama yapsalar da hem kendilerini hem devleti bu kara lekeden kurtarsalar.

Hasan Karakaya özgür kalınca:
-“Ağabey Tarabya Oteli nerede biliyor musun” diye sormuştum. O da:
-“Vallahi bilmiyorum beni götür de şurasını bir göreyim” demişti.
Tabii götüremedim.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler