GündemManşet Altı

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Sarıyerli Şehit Uğur Taşçı’nın ailesine ev hediye edecek!

gaziante-ev-fatma-sahin.1jpg

_ayracGaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şırnak’ın Cizre ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonda şehit olan Üsteğmen Uğur Taşçı’nın ailesine sahip çıktı. Aslen Gaziantepli olan ailenin daha önceden sattığı baba evini belediye olarak satın alan Şahin, yapılacak restorasyon sonrası evi aileye hediye edecek.

_ayrac

Şahin, İstanbul’da toprağa verilen Sarıyer Ferahevler’de yaşayan üsteğmen Uğur Taşçı’nın, ailesinin bir süre önce Nizip ilçesindeki sattığı evi satın aldığı ve tadilattan geçirdikten sonra babasına hediye etmeyi planladığı evin restorasyonunu yapacaklarını söyledi.

NİZİP’TEKİ BABA EVİNİ BELEDİYE SATIN ALDI

gaziante-ev-fatma-sahin.3jpg

Şehide Allah’tan rahmet, ailesine sabır dileyen Şahin, “Dün öğrendik ki şehidimiz kendisinin de doğduğu, babasına ait Nizip’teki bir eski evi satın aldığı, evin onarımını yaparak babasına hediye etmek istiyormuş. Annesi Emel Hanım’la konuştum, taziyemizi ilettim. Önümüzdeki günlerde İstanbul’da evlerinde de ziyaret etmeyi düşünüyorum” dedi. Emel Hanım’a oğullarının yüce bir amaçla satın aldığı evi Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak tamir ettirmek ve eksiklerini gidermek istediklerini söyleyen Şahin, “İnşallah en kısa sürede bu tamirata başlayacağız. Şehidimizin muradı, bizim için görevdir. Üsteğmen Uğur Taşçı’nın bu dileği bizim için emirdir. Allah bize şehidimizi ve ailesini mutlu etmeyi nasip etsin” ifadelerini kullandı.

ŞAHİN: ”ŞEHİDİMİZİN İSMİ YAŞATILACAK”

gaziante-ev-fatma-sahin.2jpg

Şehit Üsteğmen Uğur Taşçı’nın isminin yaşatılmasına dikkat çeken Şahin, ”Üsteğmenimizin ismini Nizip ilçesindeki çamlıkta bulunan 20 dönümlük arazide yapacağımız parka vereceğiz. Şehidimizin isminin yaşaması bizim için çok önemli. Hayırlı Uğurlu olsun” şeklinde konuştu. Şahin, şehidin babasına hediye etmeyi planladığı Nizip’teki evin restorasyonunun bir an önce tamamlaması için teknik ekibine talimatı verdi.

istinye-bashekimi-osman-gazi-kiraz-sariyer-gazetesine-konustu11

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler