GündemManşet

Hüseyin Özdemir, Bekir Batu karşısında yine kaybetti!

huseyin-ozdemir10-1

_ayrac

AK Parti Sarıyer Eski İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu’ya karşı açtığı son davayı da kaybetti. Bugüne kadar yaptığı tüm şikayetlerden hukuk karşısında eli boş dönen Özdemir, Batu’nun “İt ürür kervan yürür” başlıklı yazısında kendisine hakaret edildiğini savunmuştu. İstanbul 61. Asliye Ceza Mahkemesi, Özdemir’i haksız bularak davayı bitirdi. Böylece bugüne kadar sonuçlanan tüm davaları yine yeniden Batu kazanmış oldu.

_ayrac

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı olduğu dönemde Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunan Hüseyin Özdemir, şikayetçi olduğu son davayı da kaybetti. Sarıyer Gazetesi ve Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu’nun da peş peşe karşı suç duyurularında bulunduğu Özdemir, İstanbul 61. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen son duruşmada yine kaybetti. Batu’nun bir yazısında “it ürür kervan yürür” şeklindeki ifadesinin kendisine hakaret içerdiğini savunarak şikayetçi olan Özdemir, mahkemeden yine eli boş döndü. Dava yaklaşık 2 yıl sürdü.

MAHKEME; YAZIDA HAKARET YOK!

Yazıyı inceleyen mahkeme, Batu’nun yazısının hakaret içermediğine ve tamamen gazetecilik ilkelerine uygun olarak yazıldığını düşünerek “beraat” kararı verdi. Sarıyer Gazetesi’ni temsilen davayı takip eden deneyimli avukatlar Necati Yıldırım ve Murat Tuna Canlı’nın katıldığı duruşma 28 Ocak Perşembe günü karara bağlandı. İstanbul 61. Asliye Ceza Mahkemesi, davayı Batu lehine beraat kararıyla bitirdi.

ÖZDEMİR’E SAVCILIK SORUŞTURMASI

Perşembe günü sonuçlanan mahkemenin kararından sonra açıklama yapan Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu; “Sarıyer Gazetesi’ni temsilen davalarımızı takip eden değerli hukukçularımız Avukat Necati Yıldırım ve Avukat Murat Canlı’ya emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Sarıyer Gazetesi yine özgür ve korkusuz gazetecilik yapmaya bundan sonra da devam edecek. Tatlı su gazeteciliği ve yalakalık yapmak bize göre değil. Hukuka olan güvenimiz tamdır” diye konuştu.

Öte yandan Sarıyer Gazetesi’nin ve Bekir Batu’nun yaptığı karşı suç duyuruları üzerine Hüseyin Özdemir hakkında İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nda birçok soruşturma açıldı.

İŞTE MAHKEMENİN VERDİĞİ O KARAR

bekirbatu-yine-kazandi1

 

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler