GündemManşet Altı

İkbal Gürpınar’ın Sarıyer’de 3 dairesi çıktı!

ikbal-gurpinar-371

_ayracİkinci eşi Emre Ermiş’e boşanma davası açan ünlü sunucu İkbal Gürpınar‘ın Sarıyer’de 3 dairesi, eşinin de Yalova’da 24 adet daireye sahip olduğu ortaya çıktı.

_ayrac

Geçtiğimiz günlerde, şiddet gördüğü gerekçesiyle eşi Emre Ermiş’e boşanma davası açmasıyla gündeme gelen İkbal Gürpınar Ermiş, bu kez Yargıtay’ın verdiği nafaka kararıyla gündemde. Yargıtay, ikinci eşinden nafaka artırım talebinde bulunan İkbal Gürpınar Ermiş’i haklı buldu. İstanbul Aile Mahkemesi’ndeki davaya göre, İkbal Gürpınar Ermiş, ikinci eşi Makine Mühendisi Burhan Karagözlü ile 1 Ekim 2004’te evlendi. 5 yıllık bu evlilikten 1 çocukları oldu. 2 Temmuz 2009’da boşandılar. Mahkeme Karagözlü’nün müşterek çocuk için aylık bin lira iştirak nafakası ödemesine karar verdi.

AYLIK 5 BİN LİRA NAFAKA İSTEDİ

5 yıl sonra İkbal Gürpınar Ermiş, ikinci eşine iştirak nafakasının aylık 5 bin liraya yükseltilmesi için dava açtı. Karagözlü ise davanın reddini istedi. Tarafların durumunu dikkate alan mahkeme, nafakayı 400 lira artırıp bin 400 liraya yükseltti. 400 lira artırımı az bulan İkbal Gürpınar Ermiş de davayı temyiz etti. Bu kez, Yargıtay, İkbal Gürpınar Ermiş lehine davayı bozdu. Yargıtay’ın bozma ilamında “hakkaniyete uygun bir nafakaya hükmedilmesi” istendi.

BİRİNİN 3, DİĞERİNİN 24 DAİRESİ VAR

Davacı annenin sunuculuk yaptığı, aylık 20 bin lira geliri olduğu ve ayrıca Sarıyer’de’de 3 dairesinin bulunduğu ifade edilen bozma ilamında, davalı baba Burhan Karagözlü’nün ise yapı şirketi sahibi olduğu, aylık 5 bin lira kazancının yanı sıra Yalova’da’da 24 dairesi bulunduğu, 2007 doğumlu müşterek çocuklarının ise yıllık 17 bin 700 lira özel okul ücreti olduğu bildirildi. Bozma ilamında, “Çocuğun ihtiyaçlarının artmış olduğu açık. Babanın gelir durumu dikkate alındığında nafaka az bulunmuştur. Çocuğun ihtiyaçlarındaki değişim dikkate alınarak hakkaniyete uygun bir nafaka takdir edilmesi gerekir” denildi.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler