GündemManşet

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Sarıyer’de konuştu

sariyer-demokrasi-nobeti-2016-agustos

_ayrac

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, demokrasi nöbetinde Sarıyerli vatandaşlar ile bir araya geldi. Sarıyer Meydanı’nı dolduran darbe karşıtı vatandaşlarla birlikte ‘Demokrasi Nöbeti’ tutan Başkan Topbaş, 15 Temmuz gecesi ülkede yaşananlara değinerek, “Dünyaya milli iradeyi ve halka rağmen hiç bir gücün ülkelerde başarıya erişemeyeceğini gösterdiniz.” dedi.

_ayrac

FETÖ’nün hain darbe girişiminden bu yana tüm yurtta tutulmaya başlanan demokrasi nöbetlerine aralıksız devam eden İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş , Sarıyerli vatandaşlarla bir araya gelerek ‘Demokrasi Nöbeti’ tuttu. Sarıyer Meydanı’ndaki ‘Demokrasi Nöbeti’ne; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal, Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan ve damadı Selçuk Bayraktar, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

sariyer-demokrasi-nobeti-2016-agustos-1

“Dünyaya milli iradeyi ve halka rağmen hiç bir gücün ülkelerde başarıya erişemeyeceğini gösterdiniz”

Binlerce vatandaşla birlikte ‘Demokrasi Nöbeti’ tutan İstanbul Büyükşehir (İBB) Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 15 Temmuz akşamı ülkede yaşanan FETÖ’nün hain darbe girişimini sert bir dille eleştirerek, ” Bugün meydanlarda bir nöbet tutuyorsunuz. Bu nöbet önemli. Neden? Su uyur düşman uyumaz. Başkomutanımız tamam değinceye kadar bizim buralarda olmamız gerekiyor. Bu dosta güzellikler, düşmana sıkıntı getirecek. Bu duruşunuzla artık bir farklı dönemin başladığını ortaya koyuyorsunuz. Ve özellikle dünyaya milli iradeyi ve halka rağmen hiç bir gücün ülkelerde başarıya erişemeyeceğini gösterdiniz. Dört gün önce ziyaretime gelen Kuzey Nüblan Belediyeler Birlik Başkanı aynen şunu söyledi: ‘3 yıl önce bu olsaydı Mısır’da ki darbe başarılı olamazdı ve yapılamazdı’ dedi. Bundan sonra tüm dünya uluslarında, ülkelerinde halklar Türkiye’de ki sizin hukuksal yürüyüşünüzü ve duruşunuzu hep takip edecekler ve hayran kalacaklar. Dünya zaten bunu nasıl başardığınızı anlamakta güçlük çekmekte. Ellerinde hiçbir şey olmadan sadece bayraklarıyla ve yürekleriyle gelen insanlar bu kadar ateşin karşısında nasıl başarıya ulaştı diye insanlık tarihinde örneği olmayan bir kahramanlığı gördüler. Dünyaya millet nedir bunu gösterdiniz. Allah hepinizden razı olsun. Birinci kahraman Sayın Cumhurbaşkanımız başkomutan duruşuyla tarzıyla, ikinci kahraman milletimiz. Gerçek kahramanlarsınız” dedi.

sariyer-demokrasi-nobeti-2016-agustos-2

“Dışarıya bağımlı olmadan kendi silahlarımızı çok çalışarak imal edeceğiz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar ise, Yerli savunma sanayinin önemine vurgu yaparak, ” Darbe girişiminde nasıl düşmanı püskürttüysek, inşallah savunma sanayimizde de, tümüyle dışarıya bağımlı olmadan, bağımsız bir şekilde kendi silahlarımızı inşallah çok çalışarak imal edeceğiz. inşallah bu hedefimizi de Allah’ın izni ile başaracağız. Ben sizlerin huzurunda bu hedefe, tıpkı bu tuttuğunuz çalışacağıma, tüm gücümle var gücümle çalışacağıma ekibim adına söz veriyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir