GündemManşet

HASTANEYE BASKIN HABERİMİZE CEVAP: BASKIN YOK, ZİYARET VAR!

istinye-devlet-hastanesi

SARIYER GAZETESİ/ HABER MERKEZİ

“İstinye Devlet Hastanesi’ne Gece Baskın Gündüz Ziyaret” başlıklı haberimizle ilgili olarak Beyoğlu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği açıklama yaptı.

istinye-devlet-hastanesi-632x400

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

“2 Kasım 2016 tarihli ve “İstinye Devlet Hastanesi’ne Gece Baskın Gündüz Ziyaret” başlıklı haberinde Beyoğlu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı sağlık tesislerinden İstinye Devlet Hastanesi ile ilgili yer alan iddalar gerçeği yansıtmamaktadır. Haber ile ilgili açıklama aşağıda yer almaktadır.

Hastanemize Sağlık Bakanlığı’na bağlı müfettişler tarafından haberde belirtildiği gibi herhangi bir baskın veya inceleme yapılmamıştır. 6 Ekim 2016 tarihinde Sağlık Müdürlüğü görevine atanan Doç. Dr. Kemal Memişoğlu İstanbul genelinde kamu hastanelerinde ziyaretlerde bulunmaktadır.  1 Kasım 2016 tarihinde de hastanemize yapmış olduğu ziyaret bu program dahilindedir. Bu ziyaret haberde konu edildiği gibi bir baskın değil, planlanmış ziyarettir. Kamuoyunda hastane ile ilgili bir sorun olduğu algısı oluşturan haberle ilgili doğru bilgilendirme yapılması adına gerekli işbirliğini göstereceğinizi temenni ederiz.”

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler