GündemManşet

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI AZİZ KOCAOĞLU’NUN BAŞINA DERT AÇAN ÜNLÜ AKDEMİR PLAZA’NIN PATRONUNA ŞANTAJ!

akdemir-plaza _ayracİzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından aylık 175 bin liraya kiralanan ancak milyonlarca lira kira ödendiği halde hiç kullanılmadığı için Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu hakkında soruşturma konusu olan ünlü Akdemir Plaza‘nın Sarıyer’de yaşayan patronu Abdülkadir Ferahlı, kızının Fransızca öğretmeni tarafından şantaja maruz kaldığı gerekçesiyle savcılığa başvurdu.

_ayrac
İzmir siyasetinde kirası nedeniyle gündemden düşmeyen ve Başkan Aziz Kocaoğlu hakkında soruşturma açılmasına neden olan Akdemir Plaza’nın sahibi Feka İnşaat Tam Tur Turizm A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Ferahlı, geçtiğimiz yıl kızına Fransızca öğretmek için Z.H. ile anlaştı. Ferahlı’nın Sarıyer’deki evinde yaşamaya başlayan genç öğretmenin 24 Ocak’ta işine son verildi. Eşyalarını toplayarak evden ayrılan Z.H., iddiaya göre Ferahlı ailesine ait fotoğraf albümünü de yanında götürdü.

14 ADET FOTOĞRAFLA SANTAJ

Sabah’ın haberine göre, Z.H., yanında götürdüğü fotoğraf albümünü geri vermek için aileden bir miktar para talep etti. Ferahlı ise albümleri geri almayacağını söyleyerek Z.H.’nin şantajına boyun eğmedi. Z.H., bu kez Ferahlı’nın eşine ait özel ve mayolu çekilmiş görüntüsünü göndererek, “Size ait olan ve almadığınız 14 adet fotoğraf albümünü daha fazla saklayamayacağım. Umarım eşinizin bu görüntüsü art niyetli insanların eline geçmez” şeklinde mesaj attı. Mesajın ardından savcılığa başvuran ünlü iş adamı, öğretmenden şikâyetçi oldu.

17 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

Savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı. Z.H.’nin ifadesine başvuruldu. Genç kadın ifadesinde apar topar işine son verildiğini belirtip, “Amacım onlara şantaj yapmak değildi. Fotoğraf albümlerini eşyalarımın arasında görünce iade etmek istedim. Attığım şantaj mesajı değildi” diyerek kendini savundu. Z.H. hakkında 17 yıla kadar hapsi istemiyle dava açıldı.

Kaynak: SABAH

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir