GündemManşet

KATİL GEMİ SEFERLERİNE YENİDEN BAŞLADI

katil-gemi-buyukdere-de

Sarayburnu açıklarında çarptığı Sahil Güvenlik botunda görevli 4 mürettebatın şehit olmasına neden olan M/V TOLUNAY isimli geminin tutukluluğu 2 ay sonra sona erdi. Kireçburnu’nda demirletilen kuru yük gemisinin bankaya 6 milyon EURO, şehit ailelerine de 2.5 milyon TL tazminat ödedikten sonra seferlerine başladığı öğrenildi.

Vahim kaza 17 Ağustos günü meydana gelmişti. Karadeniz yönüne M/V TOLUNAY isimli kuru yük gemisi ile TC-SG 25 isimli Sahil Güvenlik botunun çarpışması neticesinde sahil güvenlik botunda bulunan 4 mürettebat şehit olmuş, TOLUNAY isimli geminin 3 mürettebatı da tedbiren tutuklanmıştı.

sariyer-sahil-2016-agustos-buyukdere-alabora-1

2.5 MİLYON TL TAZMİNAT ÖDENDİ

Üzüntü verici olay neticesinde M/V TOLUNAY isimli gemi Kireçburnu’na demirletilmis, alabora olan Sahil Güvenlik botu ise askeri tersaneye çekilerek tamire alınmıştı. M/V TOLUNAY isimli geminin sigortacısı olan şirketin, herhangi bir kesinleşmiş mahkeme kararı olmamasına rağmen inisiyatif alarak vefat eden murettebatın ailelerine yaklaşık 2.5 milyon TL tazminat ödediği öğrenildi.

SEFERLERİNE DEVAM ETMEYE BAŞLADI

Ayrıca, sigorta şirketinin Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın uğradığını iddia ettiği zarara karşılık teminat olarak mahkemeye yaklaşık 6 milyon EURO banka teminat mektubu verdiği ve bu sayede M/V TOLUNAY isimli geminin geçtiğimiz hafta sonu işlemlerini tamamlayarak seferine devam ettiği öne sürüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir