GündemManşet

Kaymakam Bilgin talimat verdi, TOMA kaldırılıp cadde trafiğe açıldı!

gursoy-osman-bigin201

_ayracİstinye’deki ABD Başkonsolosluğu’nda verilen ve 1 aydır devam eden güvenlik alarmı yüzünden iflasın eşiğine gelen bölge esnafı, Sarıyer Gazetesi aracılığıyla seslerini duyurarak TOMA’yla kapatılan caddenin trafiğe açılmasını istemişti.

***

Gazetemizde haberin yayınlanmasından sonra bölge halkının haklı isyanına kulak veren Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, TOMA’yla kapatılan Üç Şehitler Caddesi’ni hemen talimat vererek trafiğe açtırdı. Esnaf derin bir nefes aldı.

_ayrac

ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer İstinye’de üzerinde ABD İstanbul Başkonsolosluğu’nun bulunduğu Üç Şehitler Caddesi’ndeki yaklaşık 15 iş yeri, caddenin güvenlik nedeniyle trafiğe kapatılması yüzünden iflasın eşiğine gelmişti. Üç Şehitler Caddesi üzerindeki iş yerleri yaklaşık 1 aydır polisin güvenlik koridoru içinde kaldıkları için iş yapamaz hale gelmiş, “canlı bomba” alarmı yüzünden polis TOMA ve çok sayıda çevik kuvvet ekibiyle caddeyi ulaşıma kapatmıştı.

SARIYER'DEKI ABD KONSOLOSLUGU'NA SILAHLI SALDIRI. FOTO: OZKAN ARSLAN/ISTANBUL,(DHA)

SARIYER KAYMAKAMI GÜRSOY OSMAN BİLGİN ÇÖZDÜ

İşte İstinye’deki bölge esnafı yaşadıkları bu sorunları Sarıyer Gazetesi’ne anlatmış ve konu gazetemizde “ABD’nin kabusu canlı bomba esnafı vurdu” başlığıyla haber olmuştu. Sarıyer’in ve vatandaşların sorunlarına duyarlılığıyla bilinen Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin haberimizin yayınlanmasından hemen sonra emniyet yetkilileriyle görüşecek sorunun çözülmesini sağladı. Sarıyer Kaymakamı Bilgin’in talimatı üzerine ABD Başkonsolosluğu önündeki Üç Şehitler Caddesi trafiğe açıldı. Caddeyi trafiğe kapatan TOMA ve Çevik Kuvvet ekipleri de cadde girişinden çekilerek başka noktalara kaydırıldı.

BÖLGE ESNAFINDAN SARIYER KAYMAKAMI BİLGİN’E TEŞEKKÜR 

Sorunun çözülmesinden sonra Sarıyer Gazetesi‘ni arayan esnaf, “Bu sorunumuzu çözen Sayın Kaymakamımız Gürsoy Osman Bilgin’e ve Sarıyer Gazetesi’ne teşekkür ediyoruz. Cadde trafiğe açılmasaydı iflas edecektik. Şimdi artık bölgedeki vatandaşlarımız da gönül rahatlığı içinde gelip bizden alış veriş yapabilir. İşlerimiz yeniden canlanmaya başlayacak” diye konuştu.

***

istinye-abd-baskonsolok-alarm1-1

 

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler