GündemManşet

Kilyos’ta akıl almaz olay! Sarıyer Belediyesi Motorize Zabıta Ekipleri 5 Suriyeli boğulmaktan son anda kurtardı!

ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

Kilyos bugün adeta can pazarı yaşadı. Non Stop Beach’te bugün meydana gelen olayda denize giren 5 Suriyeli boğulma tehlikesi yaşadı, olay yerinde bulunan Non Stop Beach cankurtaran ekipleri ve Sarıyer Belediyesi Motorize Zabıta ekipleri 5 kişiyi boğulmaktan kurtardı. Dakikalarca denizde boğulma tehlikesi geçiren Suriyeliler, zor bir kurtarma operasyonuyla güçlükle kıyıya getirildi.

kilyos-motorize-zabıta-ekipleri-sariyer-belediyesi-4

5 ZABITA EKİBİ VE 6 CANKURTARAN DENİZE ATLADI 

Olay bugün (çarşamba) öğleden sonra yaşandı. Denize giren 5 Suriyeli, akıntıya kapılarak denize doğru sürüklenmeye başladı. Suriyeliler’in çığlıklarını duyan vatandaşlar ve bölgedeki cankurtaran ekipleri hemen denize atladı. O sırada deniz kenarında bulunan 6 kişilik Non Stop Beach cankurtaran ekibi ile Sarıyer Belediyesi’nin özel eğitimli 5 Motorize Zabıta Ekibi hemen denize atladı. Kıyıya biraz yakın mesafede bulunan 2 Suriyeli kısa süre sonra ekipler tarafından kurtarılarak kıyıya getirildi. Ancak diğer 3 Suriyeli ise açıklara süreklendiği için ekipler dakikalarca onları kurtarmak için çalıştı.

kilyos-motorize-zabıta-ekipleri-sariyer-belediyesi-3

ŞÜKRÜ GENÇ ÖZEL OLARAK KURDURMUŞTU

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç tarafından özel olarak kurulan kurtarma ekibinde yer alan Zabıtalar, Erhan Barut, Tufan Akçan, Alicem Gönek, Çağdaş Akbaba ve Deniz Coşkun ile diğer cankurtaranlar 3 Suriyeliyi kurtarmayı başardı. Kendi hayatlarını hiçe sayarak Suriyelileri kurtaran ekip kıyıda bulunan vatandaşlardan uzun süre alkış aldı. Hayati tehlikesi bulunmayan Suriyeliler, kendilerini kurtaran ekiplere göz yaşları içinde teşekkür etti. Yaşadıkları olayı Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu‘ya anlatan kurtarma ekipleri; “Suriyelileri kurtarmak isterken biz de ölümden döndük ama yılmadık onları kıyıya çekmeyi başardık. Non Stop Beach’teki kurtarma ekipleriyle birlikte Suriyelileri kurtardık, çok mutluyuz” diye konuştular.

Sarıyer Belediyesi Motorize Zabıta Ekipleri, daha önce de çok sayıda kişiye farklı kazalarda yardım ederek hayat kurtarmış ve yaptıkları acil yardımlarla gündeme gelmişti.

kilyos-motorize-zabıta-ekipleri-sariyer-belediyesi-2

kilyos-motorize-zabıta-ekipleri-sariyer-belediyesi-1

zabıtalar-sariyer1-1

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler