GündemManşet

Kireçburnu Muhtarlığı’nın altına zeminaltı katlı otopark yapılacak!

kirecburnu22 _ayracİstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ayazağa’daki 7303 ada ile Kireçburnu’da muhtarlığın da içinde bulunduğu parkın zeminine otopark yapılması kararı aldı. Bu ilginç karar, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde kabul edildi.

_ayrac

BEKİR BATU/ ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

***

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sarıyer’in iki farklı noktasına zeminaltı otoparkı yapma kararı aldı. Söz konusu otopark kararını içeren Ulaşım ve Trafik Komisyonu ile İmar ve Bayındırlık Komisyonu müşterek raporu Büyükşehir meclisinde kabul edildi.

KİREÇBURNU MUHTARLIĞI’NIN ALTINA OTOPARK

Kireçburnu Mahallesi Araba Yolu Caddesi 6. Sokak’ta bulunan ve Kireçburnu Muhtarlığı’nın hemen yanındaki 1362 adadaki arsaya zemin otoparkı yapılacak. İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı’nın bünyesinde yürütülen İstanbul Geneli Otopark işi “İstanbul 100.000 Araç Kapasiteli Yeni Araç Park Alanları Projesi” toplantıları kapsamında meclisten geçen kararda, söz konusu otoparkın yapılmasıyla bölge trafiğinin rahatlatılmasının amaçlandığı vurgulandı. Müşterek raporda, otopark yapılacak bölgenin mevcut durumu şöyle ifade edildi; “Başkanlığımız sisteminde yer alan 2014 yılı uydu görüntüsü üzerinde yapılan incelemede; söz konusu alan üzerinde mevcut bir park alanının olduğu ve Kireçburnu Mahalle Muhtarlığı binasının yer aldığı görülmektedir.”

300 ARAÇLIK OTOPARK YAPILACAK

Bölgede yapılacak zeminaltı katlı otoparkın araç kapasitesi ise 300 araç olarak belirlendi. Yapılacak otoparkla ilgili tüm teknik detayların verildiği raporda, bu sayede Sarıyer ve İstanbul’un önemli bir eksiği olan araç parklanması sorununun giderilmesinin amaçlandığı ifade edildi.

AYAZAĞA’YA ZEMİNALTI KATLI OTOPARK GELİYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ayrıca Ayazağa’da Dereboyu Caddesi’nde Hüseyin Coral İş Merkezi’nin tam karşısında kalan 7303 adada zeminaltı katlı otopark yapılması kararı alındı. Eski Pazar Sokak ile Dereboyu Caddesi arasında kalan adada yaklaşık 10 parsel yer alıyor.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler