GündemManşet

Lüks oto satışında Türkiye genelinde Sarıyer 7. sırada!

ferrari1

_ayracTürkiye genelinde lüks otomobil satışlarında İstanbul açık ara birinci olurken Hakkari son sırada yer aldı. İstanbul’da en çok lüks oto Kağıthane’de satılırken, Sarıyer listenin 7. sırasında kendine yer buldu. 2015 yılının Ocak ve Ekim ayları arasında Sarıyer’de tam 2 bin 59 lüks araç satıldı.

_ayrac

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

İstanbul, premium markaların lüks modellerinin satışında liderliği kimseye bırakmazken, ilçesi Kağıthane Türkiye’nin tüm ilçeleri arasında premium segmentte en çok aracın satıldığı yer oldu. Türkiye’de Ocak-Ekim 2015 döneminde Türkiye’de satışı gerçekleştirilen 68 bin 185 premium otomobilin 40 bin 14’ü İstanbul’da sahiplerine ulaştırılırken, Ankara’da 5 bin 897 lüks sınıf araç satın alındı.

OYDER ARAŞTIRMA YAPTI

Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) ile Otomotiv Yönetim Danışmanlığı Pazar Analizi ve İstatistik Şirketi EBS işbirliği ile gerçekleştirilen premium segment ile ilgili araştırma sonuçları açıklandı. 81 ilde yapılan araştırmada; TÜİK ve noter verileri de göz önüne alındı. Türkiye lüks araç satış haritasında İstanbul ve Ankara’yı şu iller izliyor: İzmir, Bursa, Antalya, Adana, Gaziantep, Mersin, Kocaeli, Konya…

Lüks segment otomobil satışlarında son sırada ise Hakkari yer alıyor. 2015 yılının Ocak-Ekim döneminde Hakkari’de yalnızca 3 adet Premium segmente dahil olan otomobil satılmış.

Hakkari’yi sırasıyla 6 araç satışıyla Bayburt ve Ardahan, 7 araç satışıyla Bitlis, 9 araç satışıyla Tunceli, 14 araç satışıyla Kars, 15 araç satışıyla Artvin, 20 araç satışıyla Kilis, 21 araç satışıyla Gümüşhane ve Bingöl takip ediyor.

KAĞITHANE BİRİNCİ, SARIYER 7. SIRADA!

Araştırmanın bir diğer sonuçlarına göre ise; premium segmentteki otomobil satışlarında İstanbul’un ilçesi Kağıthane 4 bin 246 adetle birinci sırada bulunurken, bunu sırasıyla 3 bin 365 satışla Şişli, 2 bin 926 satışla Maltepe, 2 bin 835 satışla Ataşehir, 2 bin 263 satışla Avcılar, 2 bin 127 satışla Beşiktaş, 2 bin 59 satışla Sarıyer, 2 bin 47 satışla Üsküdar, bin 973 satışla Kadıköy ve bin 543 satışla Tuzla ilçeleri izliyor.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler