GündemManşet Altı

MASLAK TRAFİĞİ ÇÖZÜME ULAŞIYOR

sariyer-maslak-calisma

Sarıyer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Maslak bölgesinde yaya ve araç trafiğini rahatlatmak amacıyla işgalleri kaldırmaya ve çevre – yol düzenleme çalışmalarına devam ediyor.

2014 yılında yapılan yerel seçimler sonrasında Sarıyer Belediyesi sınırlarına dâhil edilen Maslak’ta incelemelerde bulunan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in talimatıyla harekete geçen ekipler, Maslak meydanı ve iç bölgelerdeki yol ve çevre düzenleme çalışmalarından sonra şimdi de Büyükdere Caddesi ve Ayazağa istikameti caddelerinde yol ve tretuvar üzerindeki işyeri işgallerini kaldırıp çalışmalarına devam etmektedir.

sariyer-maslak-yol-calismasi

Bölgede yaşanan trafik yoğunluğunu hafifletmek ve yayaların yürüme alanlarını açmak amacıyla yapılan düzenlemelerden sonra Maslak’tayaşamın kolaylaşacağının altını çizen Sarıyer Belediyesi Fen İşleri Müdürü Veysel Kahraman, “Bir başka belediyenin yönetiminde olan Ayazağa, Huzur ve Maslak mahallelerinin Sarıyer Belediyesi sınırlarına dâhil edilmesinden sonra Belediye Başkanı Şükrü Genç ve üst yönetiminin bölgede yaptığı araştırma sonrasında yaya ve araç trafiğini güçleştiren işgallerin olduğu tespit edildi. Başkanımızın bu işgallerin hızlı bir şekilde kaldırılarak, bir proje kapsamında yeniden düzenlenmesi yönünde talimatları oldu. Yerinde yapılan incelemeler sonucunda imar yollarında ve kadastral yollarda çok sayıda işgal tespit edilerek işgale konu olan işletmelere gerekli tebligatlar yapılmış ve yasal süreci tamamlanmış olan yapılar yıkılarak bir kısım işgaller kaldırılmışve kaldırılmaya devam etmektedir. Halen bölgede günlük yaşam konforunu yükseltmeye yönelik çevre, yol ve tretuvar düzenleme çalışmaları büyük bir hızla sürdürülmektedir “ dedi.

sariyer-maslak-yol-sorunu-calismasariyer-maslak-yol-sorunu

Daha fazla göster

Bir yorum

 1. MERKEZİ VE YEREL YÖNETİMLERİN ;

  İSTANBUL’UN COĞRAFİ,JEOLOJİK, TARİHİ , DOĞAL DOKUSUNU VE ESTETİK ÇEVRESİNİ
  DİKKATE ALMAYAN ,

  ÇAĞDAŞ KENT PLANLAMA İLKE VE METOTLARINA DAYANMAYAN ARAZİ KULLANIM POLİTİKALARI VE ALT YAPI KONUT, TİCARET , SANAYİ ALANLARI İLE İLGİLİ PROJE UYGULAMALARI SONUCU ÇARPIK YAPILAŞMA VE YETERSİZ DENETİMLERİ ,

  KENT İÇİ ULAŞIMI VE TRAFİĞİNİ,146 DÜNYA KENTİ ARASINDA EN KÖTÜ DURUMA GETİRMİŞTİR.

  EE, E6 VE ŞİŞLİ’ DEN HACIOSMAN’A DEĞİN UZANAN, BÜYÜKDERE CADDESİ VE BENZERİ KENT İÇİ ULAŞIM ARTERLERİ ÜZERİNDE YAPILAN VE İNŞAATI DEVAM EDEN GÖKDELEN ,AVM VB PROJELER , KENT İÇİ ULAŞIMA İLAVE YENİ YÜKLER GETİRMİŞ VE GETİRMEYE DEVAM ETMEKTEDİR

  BU DURUM; ESASEN ULAŞIM PLANLAMASI VE ALT YAPISI YETERSİZ OLAN KENTTE, TRAFİĞİN YAVAŞLAYIP, HATTA ZAMAN ZAMAN DURMA NOKTASINA GELMESİNE, 15 KM BİR YOL İÇİN SEYAHAT SURESİNİN 1,5 SAATİ AŞACAK KADAR UZAMASINA NEDEN OLMAKTADIR.

  SORMAK LAZIM;
  İMAR PLANLAMALARINDA YENİ 40 “AVM” YE İZİN VERİRKEN ANLAYIŞA ,
  İSTANBUL’UN BİLİNEN İÇİNDEN ÇIKILMAZ KENT İÇİ ULAŞIM VE TRAFİK SORUNUNA RAĞMEN,

  SÖZ KONUSU “AVM” LERİN , İSTANBUL’ UN KENT İÇİ ULAŞIMI VE TRAFİĞİ İLE KENTİN ALT YAPISINA GETİRECEĞİ YENİ YÜKLER HESAPLANABİLDİ Mİ ?

  KENTLERİN PLANLAMASI ;YOK OLAN DOĞAL,TARİHİ ,KÜLTÜREL VE ESTETİK ÇEVRE

  * DOĞAL,TARİHİ,ESTETİK ÇEVRE VE EKOLOJİK SİSTEMİN HIZLA YOK OLMASINA,

  * KENTLERİN TALANINA VE ÇARPIK YAPILAŞMASINA,

  NEDEN OLAN,

  * KENT HALKININ CAN VE MAL GÜVENLİĞİNİ RİSKE EDEN,

  KARAR,PLAN,PROJE VE UYGULAMALARA,
  KİŞİSEL YARARLARI UĞRUNA, EGEMEN ÇEVRELER İLE İŞBİRLİĞİ İÇİNDE, İZİN VE / VEYA DESTEK VERENLERDEN;

  YURTTAŞLIK ONURU VE MESLEK ETİĞİ SAHİBİ KİŞİLER OLARAK SÖZ EDİLEBİLİR Mİ ?

  “Bir şahsın yaşadıkça memnun ve mutlu olması için lazım gelen şey, kendisi için değil, kendisinden sonra gelecekler için çalışmasıdır.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler