GündemManşet

Maslak’taki Diamond of İstanbul kurtuluyor!

hattat2 _ayracHattat Holding, 2003 yılında başlattığı Sarıyer Maslak’taki inşaatı tamamlanamayan Diamond of İstanbul projesini revize ederek, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na yeniden başvuruda bulundu.

_ayrac

13 yıl sonra yeni gelişme

İlk etapta ticaret ve iş merkezi olarak planlanan projenin yapımına teknik nedenlerden dolayı 2009’da ara verilmişti. Bakanlık tarafından ÇED süreci başlatılan Diamond Of İstanbul projesi 12 yılık aradan sonra yeniden başlayacak. 2003 yılında yapımına başlanan projenin ise 2019 yılında tamamlanması planlanıyor.Hattat Holding iştiraki Hema Endüstrisi tarafından 85 milyon TL yatırımla hayata geçirilen Diamond of İstanbul projesi 11 bin 30 metrekare tapulu alana sahip. Bu alana toplam 194 bin 908 metrekare inşaat yapılacak. Projede 380 odalı otel, 90 adet rezidans, AVM, 578 adet ofis ve 1.400 araç kapasiteli otopark yapılması planlanıyor.

İmar planları değişmişti

Hattat Holding tarafından Maslak’ta yapımı devam eden Diamond Of İstanbul adlı gökdelen İBB ile yaşanan anlaşmazlıklar nedeni ile uzun süre aksamış ve imar planları 2 kez değişmişti.

EMRE ESER / VATAN

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler