GündemManşet

METRODA NİKAH KIYDILAR

metro1

SARIYER GAZETESİ/ HABER MERKEZİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği “Metroda nikah” uygulamasının ilk nikahı dün Haliç Metro istasyonunda kıyıldı. Nikahta şahitlerden biri de Ak Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yaptığı açıklamada metro istasyonlarında nikah kıyılabileceğini söyledi. Bu duyurunun ardından evlilik planı yapan çiftler harekete geçti. Bu sıradışı organizasyona katılmak isteyenler sıraya girdi. Başvurular arasında Alper Odabaş ve Yeşim Demiray nikah için ilk sırayı aldı.

metro

DİĞER PERONLARDA DA NİKAH YAPILACAK

5 yıldır vatman olarak görev yapan Alper Odabaş ile Yeşim Demiray çifti istasyona gelin arabası gibi süslenen metro ile geldi. Hacıosman metro durağından aileleri, yakınları ve belediye yetkilileriyle metroya binen çift Haliç Metro İstasyonuna ulaştı.

Metro İstasyonu seyir terasında gerçekleştirilen törende nikahı Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç kıydı. Çiftin nikah şahitliklerini ise Metro İstanbul Genel Müdürü Kasım Mutlu ile Ak Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar yaptı.

Mutlu yaptığı konuşmada “Bu peronumuzda başladığımız nikah törenlerini diğer peronlarımızda da yapacağız” dedi.

metro2

ÇOK HEYECANLIYIZ İMZALARI ATTIK

Nikahın ardından basının sorularını yanıtlayan damat Alper Odabaş, “Müdürlerimizle sohbet ederken böyle bir konu geçti. Farklı şeyleri severim. Sürprizleri severim. Daha sonra genel müdürümüz destek verdi. Ve buradayız çok mutluyuz. Çok heyecanlıyız. İmzalarımızı attık” dedi.

metro3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir