GündemManşet

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan 2 kritik karar!

okullara15-temmuz-kitabi-4-copy

_ayrac

Okullara gönderilen 33 çeşit kitap FETÖ’yü övücü ifadeler içerdiği gerekçesiyle toplatıldı, milyonlarca öğrenci için “15 Temmuz kitapçılığı” hazırlatıldı!

Milli Eğitim Bakanlığı, yarın başlayacak yeni eğitim dönemi öncesinde 2 sürpriz karara imza attı. Bakanlık, okullara dağıtılan ve yeni dönemde okutulması için basılan tam 33 çeşit ders kitabının FETÖ’yü övücü ifadeler içerdiği gerekçesiyle toplatılmasına karar verdi. Bakanlık ayrıca milyonlarca öğrenciye 15 Temmuz darbesini ve o gece yaşananları anlatan özel bir kitap dağıtacak.

_ayrac

BEKİR BATU/ ÖZEL HABER

Milli Eğitim Bakanlığı, yarın eğitime başlayacak milyonlarca öğrenci için 15 Temmuz hain darbe girişimi ve darbeye karşı direnen demokrasi kahramanlarının öyküsünü anlatan özel bir kitapçık hazırladı. Yarın ders başı yapacak yurt genelindeki tüm okullara gönderilen kitapçıklarda, öğrencilerin 15 Temmuz’u anlayabilmeleri için o gece yaşanan her şey tüm detaylarıyla tek tek anlatıldı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ÖNSÖZ YAZDI

tayyip-erdogan1

“15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitlerimiz Anısına” isimli 12 sayfalık kitap, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önsözüyle başlıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sevgili öğrenciler” diyerek başladığı önsöz yazısında “Binlerce yıldır yaşadığımız ve zengin bir medeniyet inşa ettiğimiz coğrafyamızda nice savaşlar, nice ihanetler, nice yıkımlar yaşadık. Ve her defasında vatanımıza sahip çıktık” ifadelerini kullandı. Kitabın sonunda Erdoğan cümlelerini, “Gecenin karanlığının ardında güneşli bir gün gizlidir. Geceye yenilmeyen her kişiye ödül olarak bir sabah bir gündüz ve bir güneş vardır. ” diyerek bitirdi.

15 TEMMUZ GECESİ SAAT SAAT ANLATILDI

okullara15-temmuz-kitabi-1-copy

Kitapta öğrencilerin 15 Temmuz darbesini tam olarak anlayabilmeleri için özel bir bölüm ayrıldı. 15 Temmuz sözlüğü başlıklı bu bölümde FETÖ/PDY, darbe, cunta, demokrasi, cumhuriyet, parlemento kelimelerinin anlamlarına da yer verildi.

“O gün ne oldu” başlıklı 2 sayfalık bölümde ise 15 Temmuz gecesinde yaşananlar saat 22.00’den itibaren an ve an anlatıldı. Darbecilerin darbe girişimi sırasında boğaz köprüsünü kapattıkları, Genel Kurmay Başkanı ve bazı komutanları esir aldıkları ve meclisi bombaladıkları anlatıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın halka çağrı yaptığı ve ardından halkın demokrasiye sahip çıktığı ifade edilen kitapta 241 demokrasi şehidinden de bahsedildi. Demokrasi şehitlerinden bir kısmının yer aldığı bölümde ise şehit Ömer Halisdemir’in fotoğrafı ise en başta yer aldı.

okullara15-temmuz-kitabi-2-copy

OKULLARA GÖNDERİLEN 33 ÇEŞİT KİTAP TOPLATILDI, 25 ÇEŞİDİNE İSE BASILMADAN MÜDAHALE EDİLDİ

Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı, okullara dağıtılan ve yeni dönemde öğrencilere okutulması planlanan tam 33 çeşit ders kitabı için son anda toplatma kararı aldı. FETÖ’yü öven ve dolaylı da olsa örgütü sempatik gösteren ifadeler içeren kitaplar, okullardan tek tek geri toplatıldı. FETÖ örgütüyle olan bağlantısı nedeniyle el konulan Koza Grubu’nca basıldığı öğrenilen kitapların toplam 58 çeşit olduğu ancak 33 tanesinin basılıp okullara dağıtıldığı ifade edildi. Sakıncalı görülen toplam 58 kitaptan sadece 33 çeşidinin basılmasından dolayı diğer 25 çeşit kitabın ise henüz baskıya verilmeden durdurulduğu ve içeriğinde düzenlemeler yapıldığı belirtildi. Toplatılan Türkçe kitaplarında FETÖ’cülerin geleneksel hale getirdikleri Türkçe Olimpiyatları’ndan övgüyle bahsedilmesi toplatılmaya örnek olarak gösterildi.

YASAL UYARI: ÖZEL HABERİMİZ KAYNAK GÖSTERİLMEDEN YAYINLANAMAZ…

okullara15-temmuz-kitabi-3-copy  okullara15-temmuz-kitabi-5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir