GündemManşet

Mülkiyeciler 10 Ocak İdareciler Günü’nde buluştu!

istanbul-valiligi-ihsan-yalcin1 (1)

_ayracBaşkanlığını Sarıyer Belediyesi Eski Başkanı İhsan Yalçın’ın yaptığı Türk İdareciler Derneği İstanbul Şube Başkanlığı, 10 Ocak İdareciler Günü nedeniyle mülkiyecilere yemek verdi. İstanbul Valisi Vasip Şahin’in de katıldığı buluşmaya çok sayıda emekli vali, vali yardımcısı ve kaymakam da eşlik etti.

_ayrac

BEKİR BATU/ SARIYER GAZETESİ

10 Ocak İdareciler Günü dolayısı ile İstanbul Valiliği ve Türk İdareciler Derneği İstanbul Şube Başkanlığı‘nca Vilayetler Evi’nde organize edilen yemeğe İstanbul Valisi Vasip Şahin ve eşi Şeyma Şahin’in yanı sıra, Vali yardımcıları ve eşleri, Merkez Valileri ve eşleri, Mülkiye müfettişleri ve eşleri, Kaymakamlar ve eşleri, Emekli Valiler, vali yardımcıları ile Kaymakamlar ve eşleri ile Türk İdareciler Derneği İstanbul Şube Başkanı M. İhsan Yalçın ve eşi katıldı.

Vali Şahin yaptığı açılış konuşmasına, 10 Ocak İdareciler Günü’nü kutlayarak başladı. Vali Şahin, “Önümüzdeki yılın ve ondan sonraki yılların hem idarecilerimiz hem milletimiz için hayırlara huzurlara ve verimli çalışmalara vesile olmasını Cenabı Haktan niyaz ediyorum” dedi.

“Bu mesleğin mensubu olmak başlı başına onurdur”

Hepimiz bu kutlu mesleğin mensuplarıyız diyen Vali Şahin, “Birçoğumuz zannediyorum dünyaya yeniden gelsek yine mülki idari amiri mesleğini tercih ederiz. Çünkü bu mesleğe girerken bütün meslektaşlarımız hizmet aşkıyla, vatan ve millet aşkıyla girdiler. Bu meslek içerisinde hemen hemen hiç sönmeyen bir sevgi ve hiç sönmeyen bir şevk olarak hepimizi heyecanlandırdı ve motive etti. Dolayısıyla bu mesleğin mensubu olmak başlı başına bir onurdur” ifadelerini kullandı.

istanbul-valiligi-ihsan-yalcin1 (2)

Türk İdareciler Derneği Başkanı ve Sarıyer Belediyesi Eski Başkanı İhsan Yalçın yaptığı konuşmasında ise 10 Ocak ile ilgili gelişmelere nasıl gelindiğini anlattı ve idarecilerin “10 Ocak İdareciler Günü”nü kutladı. Emekliye ayrılan Mülki İdare Amirlerine sundukları hizmetlerin anısına, İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan Hizmet Anısı ile Belgeleri Vali Vasip Şahin tarafından takdim edildi.

istanbul-valiligi-ihsan-yalcin1 (5)

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler