GündemManşet

CHP’li Oktay Aksu, Büyükşehir Meclisi’nde önerge verdi; “Aktarmalı hat Hisarüstü- Levent Metrosu’ndan ücret alınmasın”

mustafa-oktay-aksu2

_ayracSarıyer Belediye Meclis üyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi üyesi Oktay Aksu‘dan Rumeli Hisarı sakinlerini yakından ilgilendiren ulaşım sorununu meclis gündemine taşıdı. Aksu, daha çok üniversite öğrencilerinin kullandığı aktarmalı hat Hisarüstü- Levent Metrosu’ndan ücret alınmamasını istedi.

_ayrac

MERT CİN/ SARIYER GAZETESİ

CHP Sarıyer ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Oktay Aksu, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, Rumeli Hisarüstü – Levent Metrosu’ndan Hacıosman- Yenikapı Metrosu’na geçişlerde ücret ve aktarma ücretinin alınmaması gerektiğine dair önerge verdi. Oktay Aksu 3 km gibi, her gün binlerce öğrenci ve vatandaşın kullandığı hatta, metrodan dışarı çıkmadan aynı hat üzerinde dünyanın hiç bir yerinde ücret alınmadığını, Hisarüstü’nden  4. Levent’e gidiş – dönüş 3 tam bilet ödendiğini bununda doğru olmadığını,  Levent’teki aktarma turnikelerinin kaldırılması gerektiğini belirtti.

Aksu’nun verdiği Sarıyer’i yakından ilgilendiren ve özellikle Boğaziçi Üniversitesi’nde okuyan binlerce öğrenciye büyük maddi kolaylık sağlayacak bu öneriye Büyükşehir Belediyesi’nin ne karar vereceği önümüzdeki günlerde belli olacak.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler